Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 23:02

Wycieczka po Żoliborzu, spacer z czworonogami, a może dzień z węgierską kulturą?

Koniec tygodnia, wiosna i mnóstwo wolnego czasu! Jak wykorzystać weekend? Oto kilka propozycji.

Wiosenny Piknik Węgierski na Żoliborzu

Warsztaty kulinarne i muzyczne, wystawy artystów, a także degustacja win. To wszystko znajdziecie na Wiosennym Pikniku Węgierskim. Jest to okazja by zasmakować tradycyjnych, węgierskich potraw, zmierzyć się z ludowymi tańcami, a także kupić klasyki literatury węgierskiej.   Nie zabraknie muzyki na żywo i węgierskiego domu tańca. Będzie okazja do nabycia najlepszych pozycji literatury węgierskiej oraz degustacji węgierskich tradycyjnych przysmaków.

13 kwietnia (sobota), godz. 12:00
Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego

Adoptuj Warszawiaka

Schronisko na Paluchu wkracza ze swoją cykliczną imprezą na Żoliborz! W sobotę w parku Kępa Potocka będzie można spotkać wolontariuszy spacerujących z czworonogami ze schroniska. Akcja Adoptuj Warszawiaka jest formą wyjścia do ludzi zwłaszcza tych, którzy z jakiś przyczyn nie dotarli do schroniska. Misją wydarzenia jest odczarowanie mitu psa ze schroniska. -  Większość z nich wcale nie ma za sobą traumatycznych przeżyć, to normalne psy, które straciły domy nie ze swojej winy – podkreślają organizatorzy akcji.

W akcji Adoptuj Warszawiaka warto wziąć udział nawet, jeśli nie mamy aktualnie w planach adopcji psa. Pojawiając się w sobotę w parku, możecie wziąć jednego z czworonogów na spacer i zrobić sobie z nim zdjęcie. Koniecznie pochwal się tym w sieci dodając zdjęcie z hsztagiem #AdoptujWarszawiaka! W ten sposób możesz promować adopcję psów.

Na miejscu będzie też możliwość zaczipowania swojego czworonogiego przyjaciela.

13 kwietnia (sobota), godz. 13:00-15:00
Park Kępa Potocka

Warsztaty: "Jak wybrać dobry sport dla dziecka?"

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się m.in. jak rozpoznać uzdolnienia sportowe dziecka, ile czasu powinno spędzać na treningach i jaki powinien być dobry trener? Przy zapisach swojego dziecka na treningi nie bez znaczenia pozostaje klub sportowy i warunki jakie oferuje. Podczas zajęć prelegentka opowie na co warto zwracać uwagę przy wyborze barw sportowych, a także kiedy rodzic jest wsparciem, a kiedy przeszkadza w rozwijaniu kariery sportowej. Warsztaty poprowadzi Daria Modro, która jest instruktorem sztuk walki. Trenuje je od 17 lat, a do tego jest mamą trójki dzieciaków.

13 kwietnia (sobota), godz. 16:00
Miejsce Aktywności Lokalnej

Klimat studenckich lat 80-tych

- Kolejne spotkanie z piosenkami studenckimi drugiej połowy lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Kto przyjdzie - ten poczuje się młodo, bo będzie to koncert urodzinowy – zapewniają organizatorzy. Krystyna Możejka z zespołem w latach 80-tych swoją twórczością podbijała serca publiczności na większości ówczesnych festiwalach. Twórczość zespołu można zaliczyć do nurtu piosenki turystycznej i poetyckiej. Muzycy po latach zdecydowali się uwiecznić swoje piosenki i ponownie wyruszyć w trasę koncertową na mapie, której znalazł się Żoliborz.

13 kwietnia (sobota), godz. 19:00
La Boheme

Wycieczka po Żoliborzu

- Reżyser Radosław Piwowarski twierdzi, że Żoliborz to dzielnica wyjątkowa, a odsetek mieszkających tam artystów jest największy w kraju. I pod tym względem dorównuje Los Angeles. Bywali tu nawet Roman Polański i Meryl Streep, a mieszkali m.in. Kalina Jędrusik czy Janusz Morgenstern – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Niedziela będzie kolejną okazją by poznać lepiej Żoliborz. Tym razem będzie można dowiedzieć się, który dom najczęściej podziwiają studenci architektury albo dlaczego kościół św. Stanisława Kostki stoi tyłem do ulicy i czy kradzież roweru może pomóc w zdobyciu serca kobiety? Spacer przewidziano na 90 minut, a po Żoliborzu oprowadzi Was warszawski przewodnik Łukasz Kulej.

14 kwietnia, niedziela, godz. 15:00
Zbiórka -  Pl. Grunwaldzki przy Pomniku Czynu Zbrojnego Polonii Amerykańskiej


wegierska_wiosna_L

wegierska_wiosna_L

darmowe-wydarzenia-warszawa.1554908441

darmowe-wydarzenia-warszawa.1554908441

56435164_2320952048147410_7781190523586347008_n

56435164_2320952048147410_7781190523586347008_n


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 24°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 27 km/h