Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 18:20
Reklama

Nowe wkłady do koszy w żoliborskich parkach

W ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego w parkach, na skwerach i zieleńcach na terenie Żoliborza wymienionych zostanie 50 wkładów do koszy na odpady. 30 nowych pojemników zostało już zamontowanych – najwięcej w parku Sady Żoliborskie, a kolejnych 20 sztuk wkrótce zostanie wymienionych.
Nowe wkłady do koszy w żoliborskich parkach

Źródło: UD Żoliborz

W tym artykule przeczytasz o:

  • wymianie wkładów do koszy na śmieci
  • postępie prac 

W najgorszym stanie były wkłady do koszy w parku Sady Żoliborskie. Wymienionych zostało tam już 19 wkładów, a w najbliższych dniach planowana jest wymiana 15 kolejnych. 6 nowych wkładów pojawiło się w parku Kępa Potocka, a 5 - na skwerze Lelewela. Na projekt ponad nazwą „Nowe wkłady do koszy parkowych na Żoliborzu” zagłosowało 582 mieszkańców, czyli 20,29 proc. biorących udział w głosowaniu.

W związku z tym zakupionych zostało 50 nowych wkładów, które mają zastąpić te stare i zdewastowane, często powyginane od wielokrotnego wyciągania i wkładania, a także uszkodzone w wyniku działań chuligańskich. - Na Żoliborzu, na terenach zielonych dzielnicy, zamontowano w ostatnich latach kilkaset koszy na śmieci. Mają one ogromny walor, bo są wszystkie jednakowe - znakomicie to porządkuje okolicę. Kosze są eleganckie, ciemnoszare, żebrowane, wtapiają się w otoczenie. Przy tym są stosunkowo głębokie, o wąskim otworze do wrzucania odpadków, co pozwala unikać sytuacji, gdy większe ptaki wyciągają śmieci z kosza i je rozrzucają. (...) Żeby utrzymać parki Żoliborza w dobrej kondycji i żeby uporządkowana okolica nadal cieszyła mieszkańców należy umożliwić wymianę wkładów na nowe, pasujące do ramy/sylwetki kosza parkowego na Żoliborzu – argumentuje autorka pomysłu.

Nowe wkłady do koszy wykonane zostały ze stali ocynkowanej i mają pojemność 60 litrów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 22°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h