Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 00:11

III Żoliborskie Targi Edukacyjne

W XVI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi Sempo im. Stefanii Sempołowskiej po raz trzeci odbyły się Żoliborskie Targi Edukacyjne.
  • Źródło: UD Żoliborz
III Żoliborskie Targi Edukacyjne

Źródło: UD Żoliborz

W tym artykule przeczytasz o:

  • targach edukacyjnych na Żoliborzu
  • prezentacji oferty żoliborskich szkół
  • harmonogramie rekrutacji

Zainteresowanie wydarzeniem w poprzednich latach było ogromne – i tym razem nie było inaczej. Przedstawiciele żoliborskich szkół ponadpodstawowych rozmawiali z młodzieżą i przedstawiali swoją ofertę edukacyjną.

Obecną na wydarzeniu młodzież przywitali: zastępca burmistrza Urzędu Dzielnicy Żoliborz Renata Kozłowska, naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Żoliborz Artur Nawrot, posłanka na Sejm X kadencji Dorota Łoboda oraz dyrektorzy szkół.

W czasie trwania imprezy w budynku liceum przy ul. Popiełuszki 5 uczniowie mogli odwiedzić stoiska interesujących ich szkół, porozmawiać z nauczycielami, otrzymać materiały informacyjne i uzyskać odpowiedzi na pytania i wątpliwości. Ponadto swoją ofertę z zakresu doradztwa zawodowego oraz potrzeb rynku pracy przedstawiła Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3. Była też możliwość skorzystania z porad indywidualnych dotyczących predyspozycji zawodowych oraz wyboru zawodu.

Przypomnijmy, że harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025 prezentuje się następująco:

od 30 kwietnia - Podgląd oferty edukacyjnej warszawskich szkół ponadpodstawowych w elektronicznym systemie.

15 - 29 maja - Składanie wniosków o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych. Wnioski można składać osobiście lub w formie wniosku elektronicznego, podpisanego przez rodzica profilem zaufanym, bezpośrednio w systemie elektronicznego naboru.

od 31 maja do 12 czerwca - Przeprowadzenie sprawdzianów: uzdolnień kierunkowych, kompetencji językowych, predyspozycji językowych, prób sprawności fizycznej (dyrektorzy ustalają dokładne terminy sprawdzianów).

do 14 czerwca - Wyniki sprawdzianów. Listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki sprawdzianów zostaną ogłoszone w szkole, w której kandydat do nich przystąpił oraz w elektronicznym systemie.

do 28 czerwca - II termin sprawdzianów: uzdolnień kierunkowych, kompetencji językowych, predyspozycji językowych, prób sprawności fizycznej (dyrektorzy ustalają dokładne terminy sprawdzianów)- dotyczy kandydatów, którzy z przyczyn niezależnych od nich nie mogli przystąpić w pierwszym terminie.

do 2 lipca - Wyniki sprawdzianów przeprowadzonych w II terminie. Listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki sprawdzianów zostaną ogłoszone w szkole, w której kandydat do nich przystąpił i w elektronicznym systemie.

od 15 maja do 22 lipca - Wydawanie przez szkoły prowadzące kształcenie w zawodzie skierowań na badania lekarskie.

3-10 lipca - Składanie kopii świadectw ukończenia szkoły podstawowej i kopii zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty oraz możliwość zmiany decyzji dotyczących wyboru szkół.

19 lipca - Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

19-24 lipca - Potwierdzanie woli przyjęcia poprzez złożenie oryginałów świadectw i zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty oraz zaświadczeń lekarskich o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.    

25 lipca - Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.


Źródło: UD Żoliborz FB

Źródło: UD Żoliborz FB

Źródło: UD Żoliborz FB

Źródło: UD Żoliborz FB


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 19 km/h