Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 00:03

Opiekunka okradała podopieczną

Bielańscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o nieautoryzowane transakcje kartą bankomatową nalężącą do jej podopiecznej. 64-latka 13 razy wypłaciła pieniądze na łączna kwotę 4900 złotych i nie rozliczyła się z nich. Kobieta teraz odpowie za włamania na konto bankowe, za co grozi jej do 10 lat więzienia.
Opiekunka okradała podopieczną

Źródło: freepik

W tym artykule przeczytasz o:

  • opiekunce, która okradała podopieczną
  • zatrzymaniu złodziejki

W połowie marca bratanica zamieszkałej na Bielanach seniorki zorientowała się, że od kilku tygodni z konta cioci wypłacane są różne kwoty, a jedyną osobą dysponującą kartą płatniczą jest zajmująca się na co dzień seniorką opiekunka. Bratanica podejrzewała, że opiekunka okrada jej ciotkę, która jest osobą niepełnosprawną. W sumie było to 13 transakcji na łączną kwotę 4900 złotych. Opiekunka nie przyznawała się do dokonywania wypłat, a kiedy już się przyznała, nie rozliczyła się z pobranych z bankomatu pieniędzy i urwała kontakty zarówno z seniorką i jej bratanicą. Pokrzywdzona zgłosiła sprawę na policję.

Bielańscy policjanci już kilka dni po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali opiekunkę starszej kobiety. 64-latka została przewieziona do bielańskiej komendy, gdzie usłyszała zarzuty za włamania na konto bankowe i nieautoryzowane wypłaty. Teraz grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 19 km/h