Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 maja 2024 12:09

Selim i Lewandowska - specjaliści od wzruszeń

16 kwietnia o 19:00 na scenie Kalinowego Serca po raz pierwszy wystąpią Piotr Selim i Hanna Lewandowska.
Selim i Lewandowska - specjaliści od wzruszeń

Źródło: Kalinowe Serce

W tym artykule przeczytasz o:

  • koncercie Piotra Selima i Hanny Lewandowskiej
  • repertuarze koncertu
  • dorobku artystycznym wykonawców

Artyści zaprezentują program pt. „Specjaliści od wzruszeń” zawierający jedne z najbardziej znanych i lubianych przez publiczność utworów Piotra Selima, do których słowa napisała Hanna Lewandowska. Piosenki powstawały w różnych okresach twórczości tej autorsko – kompozytorskiej pary współpracującej ze sobą od dawna. Wiele z tych utworów znalazło się na autorskich płytach wydanych przez Lubelską Federację Bardów, część na CD zatytułowanej „W rytmie bolera” oraz CD „Uważnie” – solowych albumach Piotra Selima. Nie zabraknie również piosenek napisanych przez mistrzów gatunku, czyli utworów Leonarda Cohena, Agnieszki Osieckiej czy Bułata Okudżawy.

Program uzupełnią wiersze Hanny Lewandowskiej opublikowane w wydanym w 2021 roku tomie poetyckim „Stacyjki”, mającym swoją premierę podczas festiwalu filmowego „Dwa Brzegi”, który gościł w Kazimierzu Dolnym n. Wisłą.

Hanna Lewandowska – Autorka wierszy i tekstów piosenek. Od ponad 30 lat współpracuje z Piotrem Selimem – pianistą, kompozytorem i wokalistą. Piosenki tej autorsko – kompozytorskiej spółki wielokrotnie były nagradzane w konkursach o zasięgu ogólnopolskim.

Piotr Selim - kompozytor, wokalista, aranżer, producent muzyczny, pianista ze stopniem doktora sztuki, akompaniator dla niezliczonej ilości piosenkarzy i kilkudziesięciu chórów. Brał udział na nagraniach ponad 50 płyt. Od 25 lat współtworzy Lubelską Federację Bardów, zespół, z którym nagrał 14 płyt CD i DVD. Jest jednym z wokalistów zaproszonych przez laureata Grammy 2014 Włodka Pawlika do koncertu-spektaklu „Wieczorem", w którym zaśpiewał wiersz J. Czechowicza „Elegia uśpienia”. Jeden z muzyków tworzących Kwintet Tanguillo wykonujący tanga Astora Piazzolli. Jest także autorem muzyki do spektaklu teatralnego „Machia” według scenariusza i w reżyserii Juliusza Machulskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 25°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 11 km/h