Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 04:01
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?, czyli tydzień na Żoliborzu

Przegląd wydarzeń kulturalnych (i nie tylko) na cały tydzień.
  • Źródło: UD Żoliborz
Co? Gdzie? Kiedy?, czyli tydzień na Żoliborzu
Ochotnicy ogrodnicy; Centrum Lokalne Żoliborz, 16.00-18.00

Autor: pch.vector

Źródło: freepik

W tym artykule przeczytasz o:

  • wydarzeniach kulturalnych, inicjatywach sąsiedzkich, zajęciach, warsztatach
  • terminarzu wydarzeń
  • zasadach uczestnictwa

𝟖 𝐤𝐰𝐢𝐞𝐭𝐧𝐢𝐚 (𝐩𝐨𝐧𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐞𝐤)

Społeczne Archiwum Fortu 
Zbieranie i skanowanie fotografii: tworzymy Społeczne Archiwum Fortu! Poszukujemy zdjęć i dokumentów związanych z Fortem Sokolnickiego i jego okolicą, np. Parkiem Żeromskiego. Czekamy na pamiątki z Waszych rodzinnych archiwów – a my je zeskanujemy i zdigitalizujemy. Razem dowiemy się więcej o miejscu ważnym na mapie naszej dzielnicy. Specjaliści ze Stowarzyszenia „Masław” pomogą Wam także w identyfikacji zdjęć, które przyniesiecie na dyżur. Liczymy na pomoc żoliborzan! Skanowaniu będzie też towarzyszyło robienie kolaży.
Żoliborski Dom Kultury - Fort Sokolnickiego
16.00

„To nie magia – to nauka” - warsztaty dla dzieci 
Świat wokół nas wciąż zachwyca, a wiele jego zjawisk wydaje się nieprawdopodobnych, wręcz magicznych. Wszystko jednak da się wytłumaczyć nauką. Na warsztatach sprawimy, że papierowe żabki zaczną się ruszać bez dotykania ich. Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 12 lat na eksperymenty z Mamą Moniką.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XV
17:30-19:00
Zapisy pod numerem tel. 22 633 90 80


𝟗 𝐤𝐰𝐢𝐞𝐭𝐧𝐢𝐚 (𝐰𝐭𝐨𝐫𝐞𝐤)

Warsztat Kundalini Jogi 
Zapraszamy na praktykę kundalini jogi z Kamal Teja - Kundalini Joga w całości poświęconą prawidłowemu oddychaniu. Oddech jest czynnością oczywistą, jednak większość z nas wykonuje go nieprawidłowo. Dlaczego? Jak wrócić do prawidłowego toru oddychania i dlaczego warto to zrobić? Jakie praktyki wspierają prawidłowe oddychanie? O tym wszystkim będziemy mówić na warsztacie i będziemy praktykować świadomy oddech. Z kim się widzimy na macie?
Centrum Lokalne Żoliborz
18:00-19:30
Zapisy poprzez www.strefazajec.pl

Kółko Szachowe 
Zapraszamy wszystkich miłośników szachów, bez względu na wiek czy umiejętności. Udostępniamy szachownice oraz zegary szachowe, nauczymy podstaw gry.
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 138
17.00-19.00

Spotkanie Żoliborskich Partnerstw Lokalnych: dla Rudawki i Zatrasia
ul. Krasińskiego 38c
13:00-15:00

Grupa dziergająco-szydełkująca 
Sąsiedzka grupa dziergająco-szydełkująca wzajemnie się inspiruje i spędza czas w kreatywnym towarzystwie. Milej dzierga Ci się w towarzystwie niż w samotności? Masz druty i nie wiesz jak ich używać? Chcesz zrobić swój pierwszy szalik? Pomożemy!
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu
17.00-19.30

Przedszkolak w Bibliotece 
Zapoznamy dzieci z funkcjonowaniem biblioteki (jak się do niej zapisać, ile książek można wypożyczyć do domu, itd.). Przeczytamy również ulubione bajki i opowiadania.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XV
11.00-11.30
Zapisy pod numerem tel. 22 633 90 80


𝟏𝟎 𝐤𝐰𝐢𝐞𝐭𝐧𝐢𝐚 (𝐬́𝐫𝐨𝐝𝐚)

„Etruskowie - tajemniczy lud Italii” 
Prelekcja Magdaleny Tworzowskiej połączona z wykładem: kwietniowe spotkanie będzie opowieścią o wciąż nie do końca poznanej cywilizacji etruskiej istniejącej na Półwyspie Apenińskim przed Rzymianami. Jej pochodzeniu, języku, religii, sztuce.
Wypożyczalnia nr 16
17:00
Zapisy pod numerem tel. 22 833 21 83 lub e-mailowo: [email protected]

Zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu: spacer nordic walking
Dom Seniora "Piękny Brzeg"
11:00-13:00

Orkiestra Marii Kazimiery - wspólne muzykowani
Chcesz pomuzykować w miłym towarzystwie? Zapraszamy z instrumentami. Spotkanie poprowadzi Miłka Majczyno.
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu
18:00-19:30

Otwarte spotkania z rękodziełem
Szydełkujesz? Robisz na drutach? Haftujesz? Szyjesz? A może nie umiesz, ale chcesz się nauczyć? Zapraszamy na otwarte spotkania z rękodziełem! Będziemy wspólnie tworzyć, a przy tym rozmawiać, pić herbatę i dzielić się twórczymi umiejętnościami. Jeśli zalegają Ci w domu włóczki, niteczki, tkaniny lub inne materiały – przynieś, a wspólnie wymyślimy jak je wykorzystać.
Centrum Lokalne Żoliborz
12.00-14.00

Spontaniczna Pracownia Plastyczna 
Z inicjatywy utalentowanych seniorek Zosi, Uli, Eli uwalniamy przestrzeń CLŻ na spontaniczną działalność plastyczną! Przynieś swoje ulubione materiały (kredki, węgiel, papier lub podobrazie). Zapewniamy sztalugi i wspaniałą atmosferę przy kawie i herbacie. Tworzymy międzypokoleniową grupę artystyczną. Mile widziane osoby w każdym wieku!
Centrum Lokalne Żoliborz
14.00-17.00

Ochotnicy ogrodnicy 
Zaangażuj się w budowanie ogrodu społecznego przy CLŻ! Wspólnie planujemy nasadzenia i zbieramy plony, przy okazji zdobywając nowe kompetencje i budząc fantastyczne relacje w otoczeniu zieleni! 
Centrum Lokalne Żoliborz
16.00-18.00

Środowo-Planszowo 
Jeśli w 5 sekund zgadniesz kim są tajniacy, którzy zdołali wsiąść do pociągu wyprzedzając pędzące żółwie i omijając eksplodujące kotki, to znaczy, że to spotkanie jest dla Ciebie! Zapraszamy co środę na planszówki do Centrum Lokalnego Żoliborz. Bierzcie znajomych, nasza bogata kolekcja tytułów (także tych ukrytych w opisie) już na Was czeka! Można dołączyć w każdej chwili.
Centrum Lokalne Żoliborz
17.30-20.00

Chór Mam 
Zapraszamy wszystkie mamy w ciąży i z małymi dziećmi. Nie musisz umieć śpiewać. Bez przesłuchań i ocen! Więcej informacji na Facebooku na grupie "Chór Mam na Żoliborzu".
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu 
10.00-11.30

Kawiarenka sąsiedzka 
Zapraszamy na pogaduchy przy herbatce i ciastku w sąsiedzkim gronie! Zapewniamy miłą atmosferę, puzzle, książki. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą prasy albo krzyżówek.
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu 
15:30-17:30


𝟏𝟏 𝐤𝐰𝐢𝐞𝐭𝐧𝐢𝐚 (𝐜𝐳𝐰𝐚𝐫𝐭𝐞𝐤)

Turniej gry w SCRABBLE 
Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Scrabble wzywamy was na pojedynek na słowa! Gramy w Scrabble tak długo aż zostanie tylko jedno z nas! CWYCAZZIĘ STADIENO GDERNAO.
Centrum Lokalne Żoliborz
17:00-20:00
Zapisy poprzez www.strefazajec.pl

Od gniazdka miłości do katolickiej świątyni 
Prelekcja varsavianistycza Radosława Głowackiego, historyka i przewodnika warszawskiego. Spotkanie z cyklu „Gawędy warszawskie” finansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego 2024 w ramach projektu „Senior w Bibliotece”.
Czytelnia Pod Sowami
11:00

Rok 2024 Rokiem Edukacji Ekonomiczne
Na stronie internetowej Biblioteki zaprezentujemy publikacje z księgozbioru Czytelni Naukowej nr XVI i źródła internetowe.
Czytelnia Naukowa nr XVI
online

Klub Miłośników Pióra i Atramentu 
Spotkanie klubu kaligrafii, podczas którego wspólnie trenujemy sztukę pięknego pisania.
Wypożyczalnia nr 111
17:00-19:00

Krąg mocy dla osób w spektrum ADHD 
Warsztaty rozwojowe w nurcie psychoedukacji, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, porozumienia bez przemocy i arteterapii. Dla kogo? Dla osób dorosłych w spektrum ADHD (z diagnozą lub doświadczające objawów typowych dla ADHD) chcących uczestniczyć w cyklu ośmiu co dwutygodniowych spotkań w stałej grupie. Po co? Wzmocnienie siebie i rozwijanie umiejętności interpersonalnych.
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu
18:00-21:00
Zapisy e-mailowo: [email protected]

Twórcze pisanie dla seniorek i seniorów 
Spisujemy wspomnienia i historie rodzinne. Jak to robić? Warsztaty pisarskie z Anną Błaszkiewicz – redaktorką, dziennikarką, socjolożką. Zajęcia będą poświęcone spisywaniu wspomnień i rodzinnych opowieści. Inspiracji do pisania dostarczą uczestnikom m.in. fotografie z rodzinnych albumów, pamiątkowe przedmioty, listy i pocztówki sprzed lat, dzienniki i pamiętniki. Prowadząca zapewnia przyjazną atmosferę. Spotkanie finansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego 2024 w ramach projektu „Senior w Bibliotece”.
Czytelnia Naukowa nr XVI
16:00-18:00
Zapisy pod numerem tel. 22 832 23 68

Bezpłatne konsultacje z matematyki i geometrii wykreślnej
Konsultacji udziela doświadczona nauczycielka akademicka, emerytowana wykładowczyni Politechniki Warszawskiej, wolontariuszka Czytelni Pod Sowami.
Czytelnia Pod Sowami
16:00-18:00

Spotkania śpiewających seniorów 
Wspólne muzykowanie przy akompaniamencie (pianino).
Żoliborskie Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów
11.00-13.00

Joga w Forcie 
Joga jest często postrzegana jako coś, co stanowi wyzwanie dla ciała, wygląda dobrze i wymaga dużej elastyczności. Jednak prawdziwym celem jogi jest powrót do własnego ciała, akceptacja swoich słabości i kultywowanie spokoju w życiu. Joga nie ma być ładna, ma działać. Odważ się stanąć na macie i zmierzyć się z rzeczywistością, niezależnie od tego jak niekompletna i przeciętna może Ci się wydawać.
Żoliborski Dom Kultury - Fort Sokolnickiego
17:30-18:30
Zapisy poprzez www.strefazajec.pl

Planszówki 60+ 
Zapraszamy wszystkie osoby 60+, które chcą w miłej atmoferze ćwiczyć pamięć i poznawać nowe osoby przy kawie i herbacie. Gry planszowe zostały dopasowane pod kątem długiego zachowania sprawności umysłu przez specjalistki ze Stowarzyszenia Rozwiń Się.
Centrum Lokalne Żoliborz
12.30-15.00

Szycie i tycie 
Pogotowie krawieckie i foodsharingowe - czyli ubrania i obiad z odzysku - upcykling przy jedzeniu: zapraszamy na spotkania upcyklingowe, na których ratujemy i przerabiamy stare ubrania oraz robimy przepyszne dania z odratowanych przez Anię i Marka produktów. Nie marnujemy! Wszystko wykorzystujemy!
Centrum Lokalne Żoliborz
16:00-18:30


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ