Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 18:47
Reklama

Tajemnicza podróż podręcznej torby

Starszy mężczyzna przekazał strażnikom miejskim podręczną torbę z zakupami i dokumentami medycznymi. Znalazł ją przy ulicy Starzyńskiego. Okazało się, że właścicielka zostawiła zgubę na przystanku Conrada na Bielanach. Nie wiadomo, w jaki sposób torba przemieściła się na drugi brzeg Wisły.
Tajemnicza podróż podręcznej torby

Źródło: Straż Miejska

W tym artykule przeczytasz o pewnej torbie:

  • znalezionej na Pradze 
  • zagubionej na Bielanach
  • zwróconej na Żoliborz

Do strażników miejskich z VI Oddziału Terenowego, patrolujących w przedświąteczną sobotę ulice na Pradze Północ podszedł starszy mężczyzna, przekazując znalezioną na przystanku przy ulicy Starzyńskiego torbę podręczną. Mniemał, że była to własność kogoś z trójki młodych ludzi, którzy najpierw głośno sprzeczali się na przystanku, a potem rozeszli się, każde w swoją stronę. Okazało się, że nie taka była prawda. W trakcie prewencyjnego sprawdzenia zawartości torby, funkcjonariusze odkryli w niej, oprócz produktów zakupionych na świąteczny stół, także dokumenty medyczne wskazujące na niedawny wypis ze szpitala, klucze, sztuczną szczękę i sporą ilość specjalistycznych leków. Na dokumentach przewijały się dwa adresy. Funkcjonariusze uzyskali zgodę na opuszczenie rejonu i udali się na poszukiwania osoby, której medykamenty zostały przepisane. Pod pierwszym, śródmiejskim adresem nie było nikogo, za to pod drugim – na Żoliborzu - przywitano ich pełnym nadziei pytaniem: „Znaleźliście torbę?!” Jak opowiedział syn pani Zofii, mama wracając z zakupów, przez roztargnienie pozostawiła torbę z zakupami i lekami na bielańskim przystanku. Kobieta bardzo się zdenerwowała, bojąc się, że na święta zostanie bez leków. Chciała odnaleźć zgubę, lecz kiedy z synem wróciła na przystanek – po torbie nie było już śladu.

Zakupy i, co najważniejsze, lekarstwa wróciły do właścicielki, ale to, w jaki sposób torebka przemieściła się na drugi brzeg Wisły – prawdopodobnie już na zawsze pozostanie tajemnicą.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 22°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h