Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 21:43

„Oda do radości” z Sinfonia Varsovia

Sinfonia Varsovia zaprasza chętnych chórzystów do udziału w projekcie Warszawski Chór Obywatelski. Jego zwieńczeniem będzie wspólne wykonanie IX Symfonii Beethovena podczas koncertu w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Zgłoszenia zbierane są do 7 kwietnia.
„Oda do radości” z Sinfonia Varsovia

Autor: Bartek Barczyk

Źródło: Sinfonia Varsovia

W tym artykule przeczytasz o:

  • projekcie chóru obywatelskiego dla uczczenia dwóch rocznic
  • naborze kandydatów do chóru
  • koncercie chóru i orkiestry Sinfonia Varsovia w Teatrze Wielkim

Projekt stanowi okazję do uczczenia dwóch ważnych wydarzeń: 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej (1 maja 2004) oraz 200-lecia premiery (7 maja 1824) jednego z arcydzieł światowej kultury - IX Symfonii d-moll op. 125 Ludwiga van Beethovena, kompozytora-demokraty, zwolennika wolności, równości i braterstwa ludzkości.

W ramach przesłuchań do Warszawskiego Chóru Obywatelskiego przyjętych zostanie 70 osób w czterech głosach: sopran, alt, tenor, bas. Udział w projekcie mogą wziąć osoby pełnoletnie w momencie wypełnienia zgłoszenia, a przesłuchania podzielone zostały na dwa etapy: preselekcję online oraz na żywo.

Jak wysłać zgłoszenie?
Poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy powinien zawierać m.in. link do nagrania audio‐wideo wskazanych fragmentów „Ody do radości”. Przesłuchania prowadzić będzie zespół pod kierunkiem dyrektora Chóru Filharmonii Narodowej, Bartosza Michałowskiego. Próby wyłonionego zespołu odbywać się będą na terenie Warszawy w dniach 26 i 27 kwietnia oraz 6, 7, 8, 12 i 13 maja br.

Formularz rejestracyjny, regulamin uczestnictwa w projekcie oraz program przesłuchań wraz z wymaganymi fragmentami nutowymi znajdują się na stronie Sinfonii Varsovii.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 25°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 27 km/h