Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 19:22

Radna KO zablokowała żoliborski sondaż

KWW Żoliborz ma głos w ostatnich dniach opublikował i rozpowszechniał „Żoliborski sondaż” – ankietę dotyczącą opinii mieszkańców dzielnicy o słabych i mocnych stronach Żoliborza oraz Urzędu Dzielnicy. Ankietę zamieścił na swoim serwerze Uniwersytet Warszawski. Tymczasem Joanna Tucholska, radna i kandydatka w wyborach do Rady Dzielnicy z listy Koalicji Obywatelskiej, napisała list interwencyjny do Rektora UW i Wydział Socjologii UW wycofał się z udzielonej wcześniej pomocy w przeprowadzeniu ankiety.
Radna KO zablokowała żoliborski sondaż

Źródło: KWW Żoliborz ma głos FB

W tym artykule przeczytasz o:

  • sondażu Żoliborz ma głos
  • interwencji radnej KO 
  • zerwaniu współpracy niezależnego komitetu z UW

„Żoliborski sondaż” opracowany przez KWW Żoliborz ma głos zawierał ankietę dotyczącą opinii mieszkańców o słabych i mocnych stronach Żoliborza oraz pracy Urzędu Dzielnicy. Ankieta nie zawierała pytań oceniających pracę konkretnych osób ani ugrupowań. Ankietę przygotował wspierający komitet emerytowany socjolog z Wydziału Socjologii UW i zamieścił ją na uniwersyteckim serwerze. Niestety, Joanna Tucholska, radna i kandydatka w wyborach do Rady Dzielnicy z listy Koalicji Obywatelskiej, napisała list interwencyjny do Rektora UW. W tej sytuacji Wydział Socjologii wycofał się z udzielonej komitetowi Żoliborz ma głos wcześniej pomocy.

- Jest nam niezmiernie przykro. KWW ŻOLIBORZ MA GŁOS jest komitetem niezależnym, zorganizowanym przez mieszkanki i mieszkańców Dzielnicy. Nie dysponujemy bezpłatnym czasem antenowym, ani zawodowym zapleczem aparatu partyjnego. Skorzystaliśmy z pomocy Uniwersytetu jako niezależnej instytucji naukowej i eksperckiej, której misją jest między innymi wspieranie obywateli wiedzą i umiejętnościami. Nie było naszym zamiarem narażanie uczelni na ataki ze strony zawodowych partii politycznych.

Jednocześnie jesteśmy oburzeni. Interwencja radnej i kandydatki Tucholskiej reprezentującej partię polityczną będącą u władzy nosi wszelkie znamiona nacisku na autonomię Uniwersytetu i pozbawia obywateli wsparcia tej instytucji. - czytamy w oświadczeniu podpisanym w imieniu Komitetu Wyborczego Wyborców Żoliborz ma głos przez Danutę Kuroń, pełnomocniczkę wyborczą.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rafał 03.04.2024 02:32
Ciekawi mnie, czy ktokolwiek wystosował formalną zgodę do władz urzędu o zrobienie takiej ankiety. Mogą się w niej przecież znaleźć prywatne informacje, które niekoniecznie mogą zostać upublicznione. Co mi przypomina, że jak pisze się artykuł na temat ankiety, to warto jest również przytoczyć opisywany kwestionariusz, aby było się do czego odnieść. Są również tylko trzy akapity tekstu - napisane pewnie na szybko, które pokazują tylko argumenty jednej ze stron. Zero wzmianki o tym, jakie argumenty się znalazły w liście interwencyjnym radnej Tucholskiej. Dziennikarze są po to, żeby przedstawiać fakty jak najobiektywniej, natomiast w tym artykule zero jest obiektywizmu.

Poinformowana 29.03.2024 11:33
Tucholska by się wstydziła. Mam nadzieję, że ktoś jej się w końcu dobierze do „zasług” w SKM

PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 24 km/h