Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 20:22

Statek małych piratów

Ulicami Słowackiego i Popiełuszki każdego dnia przejeżdżają tysiące pojazdów, ale tylko część kierowców wie o tym, że u zbiegu tych arterii, w bezpiecznym oddaleniu od hałaśliwej jezdni, rozciągają się zielone podwórka i skwery. Ta zaciszna, a przy tym dobrze skomunikowana okolica to wymarzone miejsce na przedszkole lub żłobek – albo na jedno i na drugie.

Wyjątkową lokalizację docenili również założyciele sieci niepublicznych placówek edukacyjnych Academy International, którzy na początku nowego millenium postanowili otworzyć tu swoje przedszkole z oddziałami żłobkowymi.

Zanim jednak w salach rozległ się gwar dziecięcych głosów, wzniesiony niedługo po II wojnie światowej budynek musiał zostać zaadaptowany do potrzeb najmłodszych użytkowników. Interesująca architektura pozwoliła na zaaranżowanie atrakcyjnego wnętrza, które swym wyglądem pobudza wyobraźnię i przywodzi na myśl morskie opowieści – do sal możemy zajrzeć przez zamontowane w drzwiach bulaje, a na piętro wchodzimy krętymi schodami, trzymając się grubych lin.

Oprócz jasnej, dużej szatni i komfortowych sal do nauki i zabawy dzieci mają również do dyspozycji słynne „kulki” – wewnętrzny plac zabaw z piętrową konstrukcją, wypełnioną tysiącami białych i niebieskich piłeczek. Tu naprawdę można się poczuć jak na pirackim statku!

Atrakcyjna lokalizacja i niebanalne wnętrze to nie wszystko. Warto podkreślić, że poza realizacją podstawy programowej przedszkole Academy International Żoliborz spełnia wysokie standardy wychowawcze i dydaktyczne, znane z innych placówek tej sieci. Bardzo ważnym aspektem jest tu uczenie dzieci samodzielności, zgodnie z założeniami pedagogiki daltońskiej.

– Na początku oczywiście pomagamy dzieciom. Pokazujemy, jak samodzielnie jeść, jak po sobie posprzątać, jak się poruszać po placówce, żeby to było bezpieczne. Z czasem dajemy dzieciom kredyt zaufania, a one potrafią mądrze korzystać ze swojej samodzielności – mówi Karolina Góran, dyrektor przedszkola.

Absolutnym priorytetem jest skuteczna nauka języka angielskiego. Dzieci od najmłodszych lat przebywają w dwujęzycznym środowisku, błyskawicznie chłonąc kolejne słówka i kształtując swoje zdolności komunikacyjne.

Academy International równie poważnie podchodzi do rozwijania sprawności intelektualnej swoich wychowanków. Obok elementów edukacji matematycznej w przedszkolu realizowany jest autorski program „Mądra Główka-Łamigłówka”, którego integralną częścią są codzienne zabawy logiczne, zagadki i ćwiczenia słowno-rysunkowe. Na starsze dzieci czekają już ambitniejsze wyzwania – warcaby i szachy.

– Mamy tu sympatyczny, kreatywny zespół dobrze wykształconych pedagogów, którzy lubią dzieci i lubią uczyć. Zajęcia są konstruowane tak, by nie zanudzać przedszkolaków monotonnymi wykładami i gotowymi wnioskami, a raczej sprowokować je do eksperymentowania, formułowania hipotez i samodzielnego poszukiwania rozwiązań. Efekt? Cóż, zdarza się, że dzieci najzwyczajniej nie chcą wracać do domu – uśmiecha się dyrektor Góran.


ACADEMY_LOGO

ACADEMY_LOGO


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ