Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 maja 2024 11:34

Najlepsze krótkie metraże 2023

W sobotę 9 marca o godzinie 16:00 w kinie Wisła oraz o 18:45 w kinie Elektronik będzie można zobaczyć trzy najlepsze filmy krótkometrażowe wyprodukowane przez Warszawską Szkołę Filmową.
Najlepsze krótkie metraże 2023

Źródło: WSF

W tym artykule przeczytasz o:

  • pokazie najlepszych filmów krótkometrażowych WSF z 2023 roku
  • filmach, które będzie można zobaczyć podczas pokazu

Prezentowane w ramach setu tytuły zostały wyprodukowane przez Warszawską Szkołę Filmową oraz brały udział w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na ostatnim, 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zestaw zawiera 3 filmy, o łącznym czasie trwania 62 minuty.

DO RAJU
Siedemnastoletnia Mila wegetuje w cieniu przemytniczej rodziny. Sens jej egzystencji wyznacza ilość przeszmuglowanych papierosów i wódki. Zmęczona byciem zombie za życia, postanawia... skończyć ze sobą. Wszystko się komplikuje, gdy na drodze do raju nieoczekiwanie wyrasta syryjski uchodźca.

TE CHOLERNE PEONIE
Rita ma dwadzieścia cztery lata i nigdy nie przeżyła orgazmu. Postanawia to zmienić do swoich dwudziestych piątych urodzin, które są za miesiąc. Do wyznaczonego dnia coraz bliżej, a orgazm nie nadchodzi. Okazuje się jednak, że Rita odnajdzie to, czego szuka, w najmniej oczekiwanym przez nią miejscu i momencie.

MOJE STARE
Po 50 latach Zofia i Ania postanawiają wyruszyć w ostatnią wspólną podróż, żeby zawalczyć o dawne uczucie. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że poszukuje ich spanikowana córka Ani, która uważa, że jakaś obca kobieta porwała jej matkę... W główne role wcieliły się legendy polskiego kina: Dorota Pomykała i Dorota Stalińska.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ