Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 19:11

Wybory samorządowe 2024: Żoliborz ma głos zatwierdził kandydatów do Rady Dzielnicy

Ostatnim zgłoszonym komitetem wyborczym na Żoliborzu jest "Żoliborz ma głos" jedyny niepartyjny komitetem mieszkanek i mieszkańców dzielnicy. Pełnomocniczką tego komitetu jest dawna opozycjonistka i wdowa po legendzie "Solidarności" Danuta Kuroń.

Komitet Wyborczy Wyborców "Żoliborz ma głos" jest ostatnim zgłoszonym komitetem do Rady Dzielnicy który publikuje swoje listy do rady dzielnicy. Jest to zarazem jedynym komitetem niepartyjnym. Poniżej przybliżymy kilka wybranych sylwetek kandydatek i kandydatów.

W I okręgu z pierwszego miejsca startuje Joanna Cichecka, która zawodowo zajmuje się sprawnością ruchową najmłodszych pacjentów w jednej z żoliborskich przychodni. Z ostatniego miejsca startuje Paweł Winiarski, współinicjator, założyciel i współprowadzący Uniwersytet Powszechny im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach, z którym był związany przez cały czas jego istnienia. Jest synem Danuty Kuroń i Janusza Winiarskiego. 

Jedynką na liście w okręgu II jest Maria Janiak, mieszkanka Sadów Żoliborskich. Żoliborzanki i Żoliborzanie mieli okazję ją poznać przy okazji inicjatywy sąsiedzkiej "Owocowe Sady Żoliborskie". Działa także w temacie przywrócenia pierwotnej formuły klubokawiarni w Pawilonie Kulturalnym w Parku Sady Żoliborskie. Na drugim miejscu w tym okręgu znalazła się Katarzyna Zielińska, która angażowała się w trakcie pandemii i wciąż angażuje się w organizację "Widzialnej ręki" na Żoliborzu.

W okręgu III listę pociągnie Tadeusz Muller, znany restaurator i kucharz, a także syn Magdy Gessler. Współwłaściciel diety "z liścia", w której zajmuje się m.in. przygotowywaniem spersonalizowanych diet wegetariańskich i wegańskich. Do niedawna aktywnie działał w Stowarzyszeniu "Nowy Żoliborz". Na drugim miejscu znalazł się Łukasz Ostrowski, wiceprezes Klubu Sportowego "Metro Warszawa", pasjonat Żoliborza, któremu zależy na poprawie infrastruktury na Żoliborzu. Na przedostatnim miejscu znalazła się Natalia Niemen-Otremba, piosenkarka, córka Czesława Niemena, patrona placu na Żoliborzu Artystycznym. Ostatni na liście jest Artur Gąsiorkiewicz, doktor inżynier, adiunkt Zakładu Przedsiębiorczości i Innowacji na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Jest mieszkańcem Żoliborza Artystycznego. Zależy mu na zachowaniu terenów zielonych tzw. "Ptasiego Zakątka".  W tym okręgu znalazł się rownież Ewa Tatar, która w 2022 inspirowała program Żoliborskiego Domu Kultury i koordynowała pracę Centrum Lokalnego Żoliborz,

W okręgu IV z jedynki startuje Jolanta Zjawińska, wiceprzewodnicząca mijającej kadencji Rady Dzielnicy. Aktywna radna. Z wykształcenia filolożka języka angielskiego. Dotychczas działała w wielu lokalnych organizacjach, m.in. w Towarzystwie Przyjaciół Warszawy, w Stowarzyszeniu Żoliborzan czy w Stowarzyszeniu Marii Kazimiery 18/20/22/24/26. z numeru 4 na liście znalazł się Maks Kułakowski absolwent Wojskowej Akademii Technicznej ze stopniem magistra

Poniżej lista pozostałych kandydatek i kandydatów startujących z KWW Żoliborz ma głos:
 

Okręg nr 1

 1. Joanna Cichecka                                    
 2. Dariusz Mieszkowski           
 3. Katarzyna Aspaas                     
 4. Andrzej Wieteszka                    
 5. Dorota Hola-Masiarz                
 6. Katarzyna Boratyn                    
 7. Paweł Winiarski       
   

Okręg nr 2

 1. Maria Janiak                                
 2. Katarzyna Zielińska                  
 3. Paweł Boruń-Jagodziński          
 4. Małgorzata Malicka                   
 5. Rafał Milancej
 6. Marek Żelazko                           
 7. Aleksandra Kanclerz  


Okręg nr 3

 1. Tadeusz Muller                            
 2. Łukasz Ostrowski                    
 3. Ewa Tatar                                  
 4. Konrad Kalbarczyk                   
 5. Katarzyna Domagalska              
 6. Dorota Chylewska                     
 7. Natalia Niemen-Otremba          
 8. Artur Gąsiorkiewicz    


Okręg nr 4

 1. Jolanta Zjawińska                      
 2. Katarzyna Homan                        
 3. Krzysztof Capała                       
 4. Maksymilian Kułakowski                       
 5. Malina Baranowska-Janusz       
 6. Małgorzata Tomaszewska         
 7. Sebastian Grabek


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 24 km/h