Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 01:33

Trzecia Droga nie wystawi kandydata na prezydenta Warszawy

Trzecia Droga zrezygnowała z wystawienia własnego kandydata na prezydenta stolicy. Poprze kandydaturę Rafała Trzaskowskiego w zamian za stanowisko wiceprezydenta dla Adriany Porowskiej.
Trzecia Droga nie wystawi kandydata na prezydenta Warszawy

Autor: Rafał Guz

Źródło: PAP

W tym artykule przeczytasz o:

  • rezygnacji Trzeciej Drogi z wystawienia własnego kandydata na prezydenta Warszawy
  • poparciu dla Rafała Trzaskowskiego
  • stanowisku wiceprezydenta dla Adriany Porowskiej

Jak informowaliśmy kilka dni temu Trzecia Droga, która w Warszawie startuje w wyborach do rady miasta ze wspólnych list wraz z kilkoma ruchami miejskimi, wahała się między wystawieniem własnej kandydatki do prezydentury w stolicy, którą miała być Adriana Porowska - działaczka społeczna, prezeska Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, a poparciem dla Rafała Trzaskowskiego.  Ostatecznie zwyciężyła ta druga opcja, co liderzy Trzeciej Drogi - Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosili podczas konwencji w podwarszawskich Otrębusach. 

Tym samym potwierdziły się spekulacje, że Trzecia Droga poprze Rafała Trzaskowskiego z Koalicji Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Warszawy w zamian za wiceprezydenturę dla Adriany Porowskiej, która została jakiś czas temu doradcą Szymona Hołowni w zakresie polityki społecznej.  - My w Trzeciej Drodze umiemy współpracować. Popatrzcie na Warszawę. (...) Warszawa potrzebuje dwóch płuc. Potrzebuje dzisiaj Rafała Trzaskowskiego, ale i Ady Porowskiej, która będzie naszą kandydatką na wiceprezydenta Warszawy. Jest społeczniczką. To dziewczyna, która wszystkim nam w Trzeciej Drodze pokazuje, jak można budować, jak być blisko ludzi, jak można rozwiązywać ich problemy. Tam, gdzie możemy zrealizować swoją misję - zrobimy to. Tam, gdzie będzie trzeba szukać mądrych sojuszy, koalicji - będziemy je tworzyć - argumentował Hołownia. 

Trzecia Droga w razie prawdopodobnej wygranej Trzaskowskiego zdobędzie dla siebie zatem eksponowane stanowisko wiceprezydenta. Z kolei Trzaskowski wobec ograniczenia listy kandydatów, będzie miał większe szanse na wygranie wyborów już w pierwszej turze. W związku z decyzją Trzeciej Drogi w wyścigu o stanowisko prezydenta Warszawy mamy bowiemna razie tylko troje kandydatów: obecnego prezydenta Rafała Trzaskowskiego z KO, kandydatkę Lewicy - wicemarszałek Senatu Magdalenę Biejat oraz Tobiasza Bocheńskiego z PiS.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h