Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 01:56

Sobotnie zgromadzenia – zamknięcia ulic i zmiany w komunikacji

W sobotę, 24 lutego, mija druga rocznica rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę. W Warszawie zaplanowano kilka zgromadzeń publicznych, które będą związane z tą tragiczną rocznicą – większość w Śródmieściu. Tego dnia w stolicy odbędą się też inne przemarsze i zgromadzenia. Dla zapewnienia bezpieczeństwa policja może zdecydować o zamknięciu ulic, gdzie gromadzić się będą uczestnicy zgromadzeń. W takiej sytuacji autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego zostaną skierowane na trasy objazdowe.
Sobotnie zgromadzenia – zamknięcia ulic i zmiany w komunikacji

Źródło: freepik

W tym artykule przeczytasz o:

  • manifestacjach i zgromadzeniach w Warszawie w drugą rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę
  • możliwych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji

Kilka z zaplanowanych na sobotę, 24 lutego, zgromadzeń publicznych – z uwagi na trasę bądź zapowiadaną liczbę uczestników – może wywołać utrudnienia w ruchu, a także kursowaniu komunikacji miejskiej. Choć większość zgromadzeń zaplanowana została w Śródmieściu, to jednak utrudnienia w ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji mogą też dotyczyć innych dzielnic.

Pierwsza manifestacja odbędzie się w godzinach 6:00-14:00 przy ulicy Belwederskiej, od numeru 46 do 52, czyli naprzeciwko Ambasady Federacji Rosyjskiej.

Kolejne zgromadzenie będzie połączone z przemarszem. Rozpocznie się o godzinie 12:00 przed pomnikiem Wincentego Witosa na placu Trzech Krzyży, a stamtąd uczestnicy przejdą Traktem Królewskim na plac Zamkowy. Zgromadzenie ma się zakończyć około godziny 17:30.

Uczestnicy kolejnego przemarszu – na znacznie dłuższej trasie – w samo południe spotkają się przy ulicy Fieldorfa „Nila” 1. Następnie planowany jest przemarsz ulicami: Fieldorfa „Nila”, Wałem Miedzeszyńskim, przez most Łazienkowski, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Szucha, przez plac Unii Lubelskiej, Boya-Żeleńskiego, Stefana Batorego, Wiśniową, Rakowiecką przed budynek przy ulicy Rakowieckiej 49. Organizatorzy przewidują, że zgromadzenie skończy się około godziny 16:00.

Od godziny 14:00 do 15:00 zarejestrowane zostało stacjonarne zgromadzenie przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej, przy ulicy Belwederskiej 49.

W tym samym miejscu, o godzinie 16:00, rozpocznie się kolejne zgromadzenie. Uczestnicy planują także przemarsz na trasie: Belwederska, Aleje Ujazdowskie, Piękna, Wiejska przed gmach Sejmu RP (przy ulicy Wiejskiej 4/6/8). Wydarzenie potrwa do godziny 22:00.

Policjanci mogą zdecydować o zamknięciu dla ruchu poszczególnych ulic. W takiej sytuacji instruktorzy nadzoru ruchu będą kierowali autobusy komunikacji miejskiej na trasy objazdowe przebiegające najbliższymi przejezdnymi ulicami. Zmienionymi trasami będą poruszały się autobusy linii: 107, 116 ,118, 119, 131, 159, 166, 167, 168, 180, 222 oraz 503.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ