Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 02:50

Elektryczne hulajnogi na torach tramwajowych

Tramwaje na Żoliborzu stanęły, bo tory blokowały porozrzucane elektryczne hulajnogi. Straż miejska zatrzymała sprawcę, którym okazał się 24-letni mężczyzna w stanie nietrzeźwym.
Elektryczne hulajnogi na torach tramwajowych

Źródło: Straż Miejska w Warszawie

W tym artykule przeczytasz o:

  • zablokowaniu torów tramwajowych przez rozrzucone elektryczne hulajnogi
  • zatrzymaniu sprawcy przez straż miejską

W poniedziałkową noc podczas patrolu funkcjonariusze straży miejskiej otrzymali zgłoszenie o elektrycznej hulajnodze leżącej na torach tramwajowych u zbiegu ulic Broniewskiego i Romaszewskiego. Po dotarciu na miejsce strażnicy odkryli, że prócz hulajnogi na torach znajduje się także segment ogrodzenia stosowanego do grodzenia placów budowy.

W czasie usuwania przeszkód z torowiska, do strażników miejskich dołączyli policjanci i pracownicy nadzoru ruchu ZTM. Okazało się, że policjanci i pracownicy ZTM także usuwali elektryczne hulajnogi porozrzucane na torach w całej okolicy. Wskutek zatarasowania torów, w korku stanęły tramwaje.

Strażnicy postanowili więc przejechać wzdłuż torowiska i sprawdzić, czy nic już nie blokuje przejazdu. Nieopodal ulicy Włościańskiej dostrzegli młodego mężczyznę, który właśnie niósł hulajnogę w kierunku torów. Na widok funkcjonariuszy porzucił hulajnogę i próbował uciekać. Po krótkim pościgu został ujęty. 24-latek znajdował się pod wpływem alkoholu i był dość agresywny. Wobec tego strażnicy musieli użyć środków przymusu bezpośredniego. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami mieszkaniec osiedla Piaski przyznał się do wrzucenia "dla kawału" na torowiska około siedmiu hulajnóg. Policja ukarała dowcipnisia mandatem, po czym przewiozła do izby wytrzeźwień na Kolską.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 17°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 24 km/h