Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 14:15

Listy wyborcze lewicy w Warszawie. Marta Szczepańska jedynką z Żoliborza i Bielan

Poznaliśmy lewicowe lokomotywy wyborcze, czyli kandydatów lewicy, którzy wysatrtują z pierwszych miejsc w okręgach wyborczych do rady miasta.
Listy wyborcze lewicy w Warszawie. Marta Szczepańska jedynką z Żoliborza i Bielan

Źródło: Lewica FB

W tym artykule przeczytasz o:

  • liderach list lewicy w wyborach do rady miasta
  • kto wystartuje z jedynką na Żoliborzu i Bielanach

Dotychczasowa reprezentująca środowiska lewicowe radna miejska Agata Diduszko-Zyglewska została z ramienia Nowej Lewicy liderką listy w okręgu obejmującym Śródmieście i Ochotę. Drugi reprezentant lewicy w radzie - Marek Szolc wystartuje natomiast z pierwszym numerem na Woli. Przypomnijmy, że oboje weszli do rady z rekomendacji Koalicji Obywatelskiej, ale w trakcie kadencji wystąpili z klubu KO. Prócz obecnych radnych, Nowa Lewica z pierwszego miejsca w okręgu obejmującym Ursynów, Wilanów i Włochy wystawiła Karolinę Zioło-Pużuk. 

Na Żoliborzu i Bielanach pierwsze miejsce na lewicowej liście otrzymała reprezentująca MJN Żoliborz Marta Szczepańska. MJN ma także lidera listy w okręgu obejmującym Rembertów, Wesołą i Wawer - Marcina Chlewickiego. Z kolei  lider Miasto Jest Nasze - Jan Mencwel wystartuje do rady miasta jako lokomotywa listy z Pragi-Północ i Targówka, a obecna radna Mokotowa Melania Łuczak właśnie z Mokotowa.

Z kolei Lewica Razem dostała pierwsze miejsca list na Pradze-Południe - Martyna Jałoszyńska, na Bemowie i w Ursusie - Konrad Wiślicz-Węgorowski oraz na Białołęce - Robert Izdebski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 24 km/h