Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 01:38

Rowerowy maj - finiszują zapisy

Jeszcze tylko do piątku 9 lutego można zapisywać się do siódmej edycji akcji Rowerowy Maj. Zachęca ona, by w maju – i nie tylko – dojeżdżać do szkół i przedszkoli na rowerach lub hulajnogach.
  • Źródło: UM Warszawa
Rowerowy maj - finiszują zapisy

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich

W tym artykule przeczytasz o:

  • ostatnich dniach przyjmowania zgłoszeń do akcji Rowerowy Maj
  • zasięgu akcji
  • zasadach i celach akcji
  • jak się zapisać? 

Kampania ma promować zrównoważony transport, kształtować dobre nawyki komunikacyjne u starszych i młodszych dzieci. Chcemy, żeby zarówno młodzi ludzie, jak i ich rodzice zobaczyli, że do szkoły albo przedszkola szybko, przyjemnie i w dodatku zdrowo można dojechać na rowerze – tłumaczy Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Więcej chętnych
Do poniedziałku w południe do kampanii zgłosiło się 388 placówek, w tym 27 nowych przedszkoli i 10 szkół. To o 68 szkół więcej niż w zeszłym roku na pięć dni przed końcem rejestracji.

Zeszłoroczna edycja kampanii Rowerowy Maj w Warszawie była rekordowa. Uczestniczyło w niej 100 tys. dzieci z 441 warszawskich placówek. Wszystkich przejazdów do szkoły lub przedszkola było 2,2 mln (każdy przynajmniej po pół kilometra). Oznacza to, że warszawskie dzieciaki wykręciły w zeszłym roku 1,1 mln km. To tak jakby okrążyły 28 razy ziemię.

Zasady akcji
W czasie Rowerowego Maja – w tym roku będzie on trwał od 6 do 29 maja – miasto zachęca uczniów szkół podstawowych, przedszkolaki, a przy okazji także rodziców i nauczycieli, by przesiedli się z samochodów na rowery, hulajnogi i aktywnie dojeżdżali na zajęcia oraz do pracy. Każdy aktywny przejazd jest nagradzany naklejką. Im więcej aktywnych dojazdów, tym większa szansa na zdobycie ciekawych nagród!

Kampania rozgrywa się na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym/przedszkolnym. Najaktywniejsi uczestnicy otrzymają atrakcyjne nagrody.

Jak się zapisać?
Rejestracja do tegorocznej edycji kampanii Rowerowy Maj odbywa się przez formularz zgłoszeniowy. Rejestracja do kampanii jest jednoznaczna ze zgłoszeniem całej placówki, a decyzja powinna zostać przedyskutowana w gronie pedagogicznym. Rowerowy Maj to świetna zabawa, ale także dodatkowe zadania dla szkolnej lub przedszkolnej społeczności.

Zgłoszenia trwają do 9 lutego. Szczegóły kampanii, zasady i relacje z poprzednich lat znajdują się na stronie Rowerowego Maja.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 19 km/h