Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 03:53
Reklama

Wystawa malarstwa Barbary Szymańskiej -Staśkiewicz

W dniach od 8 stycznia do 29 lutego 2024 r. w Czytelni pod Sowami przy ulicy gen. Zajączka będzie można oglądać wystawę „Pejzaże” malarki z Żoliborza Barbary Szynańskiej-Staśkiewicz.
Wystawa malarstwa Barbary Szymańskiej -Staśkiewicz

Źródło: Czytelnia pod Sowami

W tym artyjule przeczytasz o:

  • wystawie pejzaży olejnych Barbary Szymańskiej-Staśkiewicz
  • żródłach natchnienia żoliborskiej artystki

Na wystawie w czytelni pod Sowami będzie można zobaczyć najnowsze prace Barbary Szymańskiej-Staśkiewicz zebrane pod wspólnym tytułem „Pejzaże”. W większości są to właśnie malowane techniką olejną pejzaże pełne przestrzeni, koloru i światła.

Choć wystawę można będzie oglądać już od 8 stycznia w godzinach pracy czytelni, wernisaż odbędzie się 23 stycznia o godzinie 16:30. Obrazy będą prezentowane pod Sowami do 29 lutego.

Barbara Szymańska-Staśkiewicz jest rodowitą Żoliborzanką. Jej pasja malarska rozwija się od 30 lat. Malarstwa uczyła się od mistrzów malarstwa olejnego. Inspiracje twórcze czerpie przede wszystkim z obserwacji natury - na Żoliborzu, na swej działce nad Liwcem niedaleko Wyszkowa, podczas podróży po Europie. Podróżuje także wgłąb siebie praktykując różne techniki medytacyjne. I właśnie osobiste, głęboko zinterioryzowane i subiektywne emocjonalnie przeżywanie wrażeń płynących z obserwacji przyrody jest najczęściej tematem jej obrazów - znakomitych prac z abstrakcyjnymi, sentymentalnymi krajobrazami. Po latach w końcu otrzymała szansę na pierwszą wystawę właśnie w Czytelni pod Sowami.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ