Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 05:04
Reklama

Ewa Uryga w Kalinowym Sercu

4 stycznia o 19:00 w Kalinowym Sercu przy Krasińskiego 25 w ramach sceny Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego wystąpi niezwykła wokalistka Ewa Uryga z programem "W pozytywnym nastroju".
Ewa Uryga w Kalinowym Sercu

Źródło: Kalinowe Serce FB

Recital Ewy Urygi odbędzie się w ramach sceny Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, współfinansowanej przez STOART. Ewa uryga wystąpi z własnym autorskim projektem „W pozytywnym nastroju”, który powstał zupełnie przypadkowo, w czasie pandemii, jako panaceum na panujące nastroje przygnębienia i smutku. Zawiera utwory utrzymane w różnych stylistykach: od standardów jazzowych po znane utwory popowe m.in. z repertuaru Whitney Huston czy Stevie Wondera. Koncert zapewnia ciepłą atmosferę, relaks i pogodny nastrój - zgodnie z tytułem koncertu! 

Ewa Uryga - Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uznana przez magazyny Jazz Forum oraz Twój Blues za jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych. Jest laureatką najważniejszych festiwali muzycznych w kraju m.in. Opole, Zielona Góra, II nagroda na XVII Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, a także II nagroda na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlsham w Szwecji. Występowała na festiwalach jazzowych: Gdynia Summer Jazz Days, Warsaw Jazz Days, Jazz Jamboree, Old Jazz Meeting, Jazz Fair. Nagrała siedem autorskich płyt, z czego dwie powstały w Nowy Jorku z udziałem znakomitych amerykańskich muzyków, w tym wybitnego pianisty – Marka Soskina. Wielokrotnie zapraszana do wspólnych projektów muzycznych m.in.: ze Zbigniewem Wodeckim, Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Ewą Bem, Lorą Szafran, Włodzimierzem Nahornym, Henrykiem Miśkiewiczem, a także chórem gospelowym The Jackson Singers oraz solistkami Ruth Lynch i Presillą Jones. Przez 8 lat współpracowała również z amerykańskim wokalistą Brianem Fentressem. 

Dysponuje fantastycznym głosem, ale jej szczególnym atutem jest siła jej interpretacji. W styczniu 2020 roku ukazała się  kolejna ósma  już płyta winylowa  pt. "Mahalia Jackson In Memoriam" z udziałem znakomitych amerykańskich muzyków - braci Luques i Zaccai Curtis oraz polskiej perkusistki Doroty Piotrowskiej , która swoje umiejętności szkoliła w amerykańskiej szkole jazzu. Niedawno wydała dziewiątą płytę "Between Voice & Bass” - nagrania słynnych standardów jazzowych w kameralnej aranżacji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ