Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 00:37

Świąteczne metro już jeździ!

Jak co roku, na warszawskie ulice wyjeżdżają świątecznie udekorowane autobusy i tramwaje. Nie zabraknie także niezwykłego pociągu metra.
Świąteczne metro już jeździ!

Źródło: wtp.waw.pl

Już po raz kolejny mieszkańcy Warszawy mogą cieszyć się wyjątkowym klimatem świątecznego pociągu metra, tramwaju i autobusu. Warszawski Transport Publiczny włącza się w świąteczne tradycje, wprowadzając ozdobione bożonarodzeniowymi motywami pojazdy na trasy od 7 grudnia. Warto podkreślić, że nie zabraknie również specjalnej linii mikołajkowej, obsługiwanej przez zabytkowe tramwaje.

Pociąg metra, zawsze cieszący się dużym zainteresowaniem, pojawi się na linii M1 Kabaty-Młociny i będzie zmieniał trasę co tydzień, umilając podróż warszawiakom i turystom. Zacznie swoje kursy już w czwartek, 7 grudnia, a zakończy je na początku stycznia.

Nie tylko pociągi, ale także specjalny autobus w świątecznych barwach będzie dostępny dla pasażerów. Elektryczny Solaris Urbino 18 o numerze 5899 pojawi się na trasach 128, 175 i 503, uprzyjemniając podróż do początku stycznia.

Świąteczny tramwaj, już po raz trzeci z rzędu, odwiedzi każdy zakątek Warszawy. Ozdobione wagoniki będą jeździły na zwykłych liniach, co weekend zmieniając trasę. Warto zaznaczyć, że w najbliższy weekend, 9-10 grudnia, tramwaj pojedzie na linii 17, pokonując trasę bliską czterem galeriom handlowym, z myślą o niedzielnej wyprawie na zakupy.

Niezapomniane będą również mikołajkowe przejażdżki zabytkowymi tramwajami na linii M, 9-10 grudnia, łącząc pętle Wyścigi i Ratuszowa-Zoo. Klasyczne wagony na korbę z lat 40. oraz "parówki" z końca lat 60. ubiegłego wieku dostarczą pasażerom nie tylko nostalgii, ale także wyjątkowego klimatu świątecznego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 19 km/h