Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 lutego 2024 01:27
Reklama

Warszawski Transport publiczny wspiera osoby z niepełnosprawnościami

Warszawski Transport Publiczny skupia się na zapewnieniu dostępności i eliminowaniu wykluczenia osób z niepełnosprawnościami w transporcie publicznym. Priorytetem jest ułatwienie podróżowania dla wszystkich pasażerów, dlatego systematycznie wprowadza się rozwiązania wspierające tę grupę.
  • Źródło: informacja prasowa WTP
Warszawski Transport publiczny wspiera osoby z niepełnosprawnościami

Źródło: wtp.waw.pl

Standardy, takie jak niskopodłogowe autobusy i tramwaje, zapowiedzi głosowe w pojazdach oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami w regulaminie przewozów, są już powszechne. Mimo osiągnięć, zdaje się sprawę, że istnieje potrzeba dalszej pracy nad poprawą sytuacji.

Obecnie sto procent autobusów w Warszawie to niskopodłogowce, podobnie jak 71 proc. tramwajów. To sprawia, że czas oczekiwania na te pojazdy jest minimalny. W przypadku metra, wszystkie stacje posiadają windy, a elementy ułatwiające poruszanie się dla osób niewidomych i słabowidzących są obecne na peronach i w przejściach podziemnych.

Informacja głosowa, kluczowy element w nowoczesnych standardach informacji pasażerskiej, jest dostępna we wszystkich autobusach WTP, metrze, Szybkiej Kolei Miejskiej oraz w większości tramwajów. Brakuje jej jedynie w najstarszych, wysokopodłogowych wagonach, które stopniowo znikają z miasta. Na przystankach z tablicami dynamicznej informacji pasażerskiej, naciśnięcie przycisku dostarcza informacji głosowej. Osoby z niepełnosprawnościami mogą także liczyć na pomoc personelu, zgodnie z obowiązującym regulaminem.

Osoby ze stwierdzoną niepełnosprawnością oraz ich opiekunowie korzystają z różnych ulg w Warszawskim Transporcie Publicznym, zależnie od grupy inwalidzkiej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 10°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 15 km/h