Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 13:58

Parkowanie na terenie OSiR płatne, ale są ustępstwa

Dyrekcja OSiR wprowadziła nowy regulamin korzystania z parkingu. Pierwsze 100 minut postoju na parkingu zewnętrznym w cenie biletu, karnetu i kart OK System, Fit Profit i Benefit System. W myśl nowego regulaminu korzystania z parkingu powierzchniowego na terenie OSiRu, pierwsze 100 minut parkowania jest w cenie karnetu, biletu bądź kart OK System, Fit Profit i Benefit System, zaś osoby legitymujące się kartą parkingową dla osoby niepełnosprawnej w cenie zakupionych usług mają pierwsze 150 minut. Po czasie postoju rozliczanego w ramach zakupu usług, w obu przypadkach, każda kolejna godzina kosztuje 3 zł. Pozostali, którzy chcieliby skorzystać z parkingu zewnętrznego muszą zapłacić za dwugodzinny postój 3 zł. Każde kolejne 60 minut płatne jest tak samo. Dodatkowo w grę wchodzi bezpłatny postój do 20 minut.

Wszystko po to by klienci mieli gdzie zaparkować

W styczniu pojawiła się informacja o płatnym wjeździe na teren OSiR. Pomysł wzbudził wiele kontrowersji wśród mieszkańców, ale jak zaznaczyli przedstawiciele obiektu, działania te są skierowane na to, żeby miejsc postojowych nie zabrakło dla użytkowników ośrodka. Jak zauważono wcześniej, na parkingu niektórzy mieszkańcy zostawiali samochody nawet na cały dzień i noc. Zwiększony ruch samochodowy skutkuje brakiem miejsc parkingowych. Na dodatek administracja pobliskiego osiedla postawiła szlabany przed wjazdem na parking, wskutek czego tylko mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych miejsc postojowych. Dla kierowców kuszące okazały się miejsca na terenie OSiRu. - Jedno z aut stoi na parkingu już od kilkunastu dni, a jego właściciel nie pojawił się od tamtego czasu ani razu – mówił w styczniu Michał Szpakiewicz, dyrektor OSiR Żoliborz.

Budowa systemu parkingowego zwrócić się po około roku, a pozyskane pieniądze zasilą prace remontowe i modernizacyjne

Pierwotne założenia dotyczące wprowadzenia płatnego parkowania obejmowały jedynie pierwsze 20 minut z darmo, pierwsze dwie godziny parkowania za 3 zł, a każda kolejna godzina miała kosztować 3 zł. - Ukłonem z naszej strony jest więc “czas techniczny”, za który nie będzie pobierana opłata. Myślę, że 20 minut wystarczy na odprowadzenie dziecka na zajęcia lub też załatwienie innych spraw, które mogą się przy okazji pojawić – wyjaśniał wówczas Michał Szpakiewicz. W kwestii użytkowników pływalni, lodowiska, strefy fitenss, w skład której wchodzi siłownia, odnowa biologiczna, sauna i sala fitenss, dyrekcja OSiRu poszła na ustępstwa. Rozmowę w tej sprawie podjął żoliborski radny Konrad Smoczny z MJN, który w sprawę był zaangażowany od momentu pojawienia się informacji o planach płatnego parkowania. Budowa systemu parkingowego wyniosła niemal 290 tys.. Według prognoz inwestycja ma się zwrócić po około roku użytkowania, a środki pozyskane z tytułu opłat mają zostać przeznaczone na „prace remontowe i modernizacyjne obiektów OSiR Żoliborz”.

DSC_0741_www

DSC_0741_www


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ