Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 25 lutego 2024 16:31
Reklama

Święto Niepodległości na Żoliborzu

W dniu 11 listopada, mieszkańcy Żoliborza wspólnie z Żoliborskim Domem Kultury uczcili Dzień Niepodległości. Pierwsze z uroczystości miały miejsce przy kamieniach upamiętniających 15., 75. i 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Święto Niepodległości na Żoliborzu

Źródło: Urząd Dzielnicy Żoliborz

Wspólnie złożono wieńce przy kamieniach, a wśród uczestników znaleźli się: burmistrz Paweł Michalec, zastępca burmistrza Renata Kozłowska, oraz radni, m.in. Dorota Klejn, Monika Kurowska, Izabela Rychter, Joanna Tucholska, Jolanta Zjawińska, Robert Rogala i Grzegorz Hlebowicz. Przewodniczący Rady Dzielnicy Żoliborz, Piotr Wertenstein-Żuławski, uczcił ten wyjątkowy dzień, biorąc udział w Biegu Niepodległości.

Po uroczystości przy kamieniach uczestnicy udali się na Misję Sokolnickiego, patrona Fortu, który zaprosił do gry wszystkich śmiałków. Po wielu ciekawych i zaskakujących zadaniach w Parku, uczestnicy trafili do Wytwórni Proporców Patriotycznych, gdzie stworzyli własne, niepowtarzalne proporce.

Zwieńczeniem świętowania był fantastyczny koncert zespołu Holeviaters, który zachwycił publiczność charyzmatycznym śpiewem i żywiołową muzyką. Uczestnicy podkreślają, że warto było wziąć udział w tej wyjątkowej celebracji, a atmosfera była wyśmienita.

Całe wydarzenie dostarczyło niezapomnianych wrażeń i uświetniło ważne święto niepodległościowe dla mieszkańców Żoliborza.

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 13°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 17 km/h