Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 23 lutego 2024 14:22
Reklama

Zagłosuj na Warszawskie Drzewo Roku!

Dziś ostatni dzień, by wyrazić swoje poparcie dla jednego z wyjątkowych drzew startujących w konkursie na Warszawskie Drzewo Roku 2023.

 Spośród 13 imponujących kandydatów, mieszkańcy mają szansę wybrać swojego reprezentanta spośród dębu szypułkowego z Żoliborza,, topoli czarnej z Bielan, wiśni piłkowanej 'Kanzan' z Mokotowa i wielu innych niezwykłych drzew z różnych dzielnic.

Aby oddać swój głos, wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie Zarządu Zieleni pod adresem zzw.waw.pl/drzeworoku. Dzisiaj do północy mamy możliwość wpływania na wynik plebiscytu, który już cieszy się ogromnym zainteresowaniem, z ponad 20 tysiącami oddanych głosów.

Zwycięzca tego konkursu nie tylko zyska zaszczytne miano Warszawskiego Drzewa Roku, ale również weźmie udział w ogólnopolskim konkursie na Drzewo Roku. Co więcej, otrzyma pamiątkową tabliczkę, którą będzie można podziwiać podczas specjalnego spaceru zaplanowanego na 19 listopada, w którym wezmą udział dendrolodzy ZZW.

Plebiscyt na Warszawskie Drzewo Roku jest jednym z elementów większego projektu o nazwie "W koronach miasta", prowadzonego przez warszawski Zarząd Zieleni od 2019 roku. Poprzez różnorodne działania edukacyjne, takie jak warsztaty, spacery czy pikniki, eksperci z ZZW dzielą się swoją wiedzą na temat drzew, ich wpływu na przestrzeń miejską oraz jakość życia mieszkańców. Przybliżają również tematykę powietrza i temperatury, ukazując, jak istotne są dla harmonijnego życia w mieście - zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.

Mamy niepowtarzalną szansę, aby nasze drzewo stało się gwiazdą ogólnopolskiego konkursu. Dlatego nie zwlekajmy i oddajmy głos na naszego ulubionego kandydata jeszcze dzisiaj!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ