Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 19:18

Świąteczna akcja "Pajacyk"

8 grudnia to data kolejnej edycji „Świątecznego Stołu Pajacyka”! Zjadając posiłek tego dnia, możesz pomóc dzieciom i młodzieży w potrzebie. Jak to możliwe?
Świąteczna akcja "Pajacyk"

Źródło: Polska Akcja Humanitarna

Właściciele lokali gastronomicznych z całej Polski są zaproszeni przez Polską Akcję Humanitarną do włączenia się w akcję i wspólnego świętowania.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji Świątecznego Stołu Pajacyka dotarły już 0d 68 lokali gastronomicznych. W poprzednim roku udział w akcji wzięło 610 lokali z Polski i zagranicy, zgromadzając niemal 160 tys. zł.

Właściciele lokali gastronomicznych mają możliwość włączenia się w działania Polskiej Akcji Humanitarnej, przekazując 8 grudnia 10% swojego dziennego utargu na rzecz organizacji. Do akcji dołączają zarówno duże sieci restauracji, jak i mniejsze restauracje rodzinne, bary i kawiarnie, z których wiele od lat zasiada przy Pajacykowym stole.

- 8 grudnia zapraszamy wszystkich do lokali oznaczonych żółtym plakatem z Pajacykiem!  Czasem niewielki gest może bardzo wiele zmienić. Ta inicjatywa ma też bardzo ważny wymiar symboliczny, bo pokazuje, że potrafimy się jednoczyć, aby pomagać osobom w potrzebie.

-zachęca inicjator akcji, Tomasz Szczepaniak.

W tym roku fundusze zebrane w ramach akcji zostaną wykorzystane na dożywianie i pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży w Polsce w ramach programu Pajacyk. PAH pomaga wszystkim dzieciom, niezależnie od obywatelstwa, dlatego program obejmuje także młode osoby z Ukrainy, które zostały poszkodowane przez wojnę. 

Do Świątecznego Stołu Pajacyka będzie można zasiąść zarówno w Warszawie, jak i Lublinie, Poddębicach, Zgorzelcu, Gdańsku, Chorzowie czy Mikołajkach. Pełną listę lokali biorących udział w akcji można znaleźć na aktualizowanej na bieżąco mapie.

By zarejestrować swój lokal do udziału w akcji, wystarczy do 30 listopada wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy.


Kontakt dla mediów:

Helena Krajewska, rzeczniczka prasowa PAH / tel. 501 66 33 33 / e-mail: [email protected]

Magdalena Irzycka, specjalistka ds. współpracy z mediami / e-mail: [email protected]
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 24 km/h