Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 maja 2024 04:32

Modernizacja przy ulicy Paska

Na terenie dzielnicy Żoliborz rozpoczęła się inwestycja o znaczeniu edukacyjnym i społecznym. Projekt zakłada przebudowę i rozbudowę budynku OSW 9 oraz przekształcenie otoczenia obiektu.
Modernizacja przy ulicy Paska

Źródło: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Głównym celem inwestycji jest dostosowanie budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz aktualnych standardów edukacyjnych i przepisów z zakresu bezpieczeństwa. Prace obejmują modernizację i remont zarówno samego budynku, jak i jego wyposażenia. Dodatkowo, planowane jest dostosowanie instalacji wewnętrznych oraz zmiana źródła ogrzewania na bardziej ekologiczne.

Inwestycja przewiduje również usprawnienie komunikacji kołowej poprzez nowy wjazd na działkę od strony ul. Dembińskiego. Na terenie obiektu sportowego zostaną zainstalowane urządzenia do rekreacji, a obecne boiska zostaną zastąpione nowymi boiskami do piłki nożnej i koszykówki. Wprowadzona zostanie siłownia terenowa, stoły do gry w tenisa stołowego oraz nowe oświetlenie i wiata na odpady. Ponadto, teren zostanie wyposażony w kosze, ławki i stojaki rowerowe.

W ramach projektu przewidziane jest również dostosowanie budynku do potrzeb edukacyjnych. Przygotowano 16 klas oraz pracownie techniczną, gastronomiczną i komputerową. Ponadto, zaplanowano pomieszczenia dla specjalistów, gabinety reedukacyjne, sale gimnastyczne, salę do integracji sensorycznej oraz bibliotekę.

Warto podkreślić, że inwestycja oddzieli strefy dostępne dla osób odwiedzających obiekt od przestrzeni lekcyjnych uczniów, co wpłynie na poprawę funkcjonalności i bezpieczeństwa.

Obecnie prace realizuje firma "ARCUS TECHNOLOGIE Sp. z o.o." z planowanym zakończeniem w listopadzie 2023 roku. Całkowity koszt inwestycji wynosi 16,1 miliona złotych.

Ta ważna inwestycja wnosi istotny wkład w rozwój infrastruktury edukacyjnej i rekreacyjnej dzielnicy Żoliborz, co przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz zwiększenia dostępności do nowoczesnych udogodnień.

Przeczytaj również: Zatrasie w ewidencji zabytków?


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ