Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 lutego 2024 00:25
Reklama

Rozpoczyna się akcja szczepienia lisów

Podczas najbliższych dwóch tygodni, mieszkańcy Żoliborza i całej Warszawy będą świadkami wyjątkowej inicjatywy mającej na celu ochronę zdrowia zarówno naszych ulubionych pupili, jak i całej społeczności. W dniach od 4 do 15 listopada będzie trwała akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Jest to ważny krok w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się tej niebezpiecznej choroby.
Rozpoczyna się akcja szczepienia lisów

Źródło: pixabay.com

Szczepienia przeprowadzone zostaną na niezabudowanych i zielonych terenach, obejmując lasy, pola i łąki na terenie Żoliborza i Warszawy. Jednak zbiorniki wodne, drogi i obszary zabudowane pozostaną poza zasięgiem akcji. W ramach tej innowacyjnej inicjatywy, szczepionki będą aplikowane ręcznie oraz zrzucane z samolotów, w ilości około 30 dawek na każdy kilometr kwadratowy.

Najciekawszym aspektem tej akcji jest jednak wyjątkowa forma dostarczenia szczepionek. Specjalne przynęty w kształcie krążka o intensywnym, rybnym zapachu zostaną umieszczone na terenach objętych akcją. Te przynęty przyciągną lisy i pozwolą na zaszczepienie tych dzikich zwierząt.

Podczas trwania akcji, zachęcamy właścicieli zwierząt domowych do zachowania ostrożności podczas wyprowadzania swoich pupili poza zabudowę miejską. Psy powinny być prowadzone na smyczy, a koty nie powinny być wypuszczane z domów. Jeśli Wasz zwierzak miał kontakt ze szczepionką, niezwłocznie zgłoście to do lekarza weterynarii.

Warto również zaznaczyć, że osoby uczestniczące w akcji nie powinny dotykać szczepionek. Dlaczego? Ponieważ lisy mogą wyczuć zapach człowieka, co mogłoby zniechęcić je do spożycia przynęty. Dlatego ważne jest, aby pozostawić to zadanie profesjonalistom.

Ta inicjatywa jest istotnym krokiem w kierunku ochrony zdrowia i bezpieczeństwa zarówno naszych ukochanych zwierząt, jak i całej społeczności. Biorąc udział w tym projekcie, dajemy szansę na ograniczenie rozprzestrzeniania się wścieklizny i tworzymy bezpieczniejsze otoczenie dla wszystkich mieszkańców Warszawy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 11°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 15 km/h