Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 czerwca 2024 23:00

Mieszkanka Żoliborza napisała książkę z Marszałkiem Senatu

Monika Sobień - Górska i Tomasz Grodzki, bo o nich mowa, napisali razem książkę "Depopulacja", jej premiera będzie miała miejsce 25 października
Mieszkanka Żoliborza napisała książkę z Marszałkiem Senatu

Źródło: Tomasz Grodzki

19 października odbyło sie spotkanie autorskie z autorami książki "Depopulacja". Została ona napisana przez mieszkankę Żoliborza, Monikę Sobień - Górską i Marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego. Książka opowiada o pandemii niezbadanej odmianie mielofibrozy, choroby powodującej zwłóknienie szpiku kostnego, prowadzącej do śmierci.

O czym opowiada książka

Pięciu chirurgów klatki piersiowej z Europy i USA zaczyna nagle chorować na niespotykaną odmianę mielofibrozy - choroby powodującej zwłóknienie szpiku kostnego i śmierć. Łączy ich nie tylko przyjaźń, ale też to, ze wszyscy pracowali na szczurach dwóch ras sprowadzanych z laboratorium unii w Chinach. Niespodziewanie jeden z chirurgów zostaje porwany. Zaczyna się zakrojona na szeroką skalę akcja poszukiwawcza. Tymczasem od dwóch lat pewien mnich z otoczenia Dalajlamy - ogarnięty żądzą zemsty za krzywdy doznane w dzieciństwie, opłacany przez dwóch azjatyckich miliarderów - prowadzi intensywne badania nad mutacja wirusa grypy połączonego z substancja inicjująca mielofibroze... 
Celem jest depopulacja Chin i Indii.

Co łączy te dwie sprawy?

Czy przyjaciele uratują dr. Webera?

Czy uda się zapobiec tragedii i powstrzymać szaleńca?  

Autorzy

MONIKA SOBIEN-GÓRSKA

dziennikarka, scenarzystka filmowa. autorka wielu książek z gatunku literatury faktu. w tym bestsellerów „Imperium Lewandowska" oraz „Polscy miliarderzy, Ich zony, dzieci, pieniądze". Stała felietonistka miesięcznika „Zwierciadło". Ukończyła dziennikarstwo i komunikacje społeczną na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenariopisarstwo w Szkole Filmowej Wajdy.

TOMASZ GRODZKI

Profesor nauk medycznych, chirurg klatki piersiowej, transplantolog, ostatnio Marszałek Senatu RP. W życiu zajmował się przede wszystkim operowaniem chorych ze schorzeniami płuc, ale bywał też przewodnikiem po Szczecinie, pracował na statkach. pełnił funkcje prezydenta Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Klatki Piersiowej i wielu innych. Jako Marszalek Senatu niezłomnie stoi na straży demokracji. Do tej pory był autorem lub współautorem kilku książek i kilkudziesięciu publikacji z dziedziny medycyny. Natomiast przedstawiona książka jest jogo beletrystycznym debiutem. Szczęśliwy rodzinnie, od zawsze kibic sportowy, obecnie amatorsko uprawia narciarstwo i tenis.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 26 km/h