Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 22:36

Nieodłącznym elementem kampanii wyborczej są różnej wielkości banery. Co z nimi zrobić po wyborach?

Komitety wyborcze mają 30 dni od wyborów na zdjęcie plakatów. Tych, którzy tego nie zrobili, wyręczają służby miejskie, jednak na koszt komitetu wyborczego.

Banery wykonane z ażurowej siatki lub tkaniny powlekanej PCV są dość trwałymi materiałami, dlatego zdarzają się kreatywni projektanci, którzy produkują z nich torby. Stowarzyszenie Kreatywni już trzykrotnie ogłaszało zbiórkę niepotrzebnych banerów, by przerobić je na coś pożytecznego. W ramach warsztatów terapii zajęciowej istnieje tam między innymi pracownia krawiecka. Materiały wyborcze są przygotowywane w taki sposób, by nie było widać kandydata. 

Co zrobić z banerami? 

Niektóre schroniska dla zwierząt wykorzystują banery wyborcze dla osłony kojców przed wiatrem i deszczem. Nie dostarczajmy ich jednak do największego warszawskiego schroniska, czyli na Paluch. 3x3

 

Dokąd więc zawieźć banery?

Zbiórkę prowadzi między innymi Fundacja Azylu pod Psim Aniołem. Muszą to być banery o wymiarach co najmniej 3 na 3 metry. Należy jednak wcześniej skontaktować się, gdyż tych banerów nie potrzeba dużo. 

Banery przyjmuje również stowarzyszenie Uszy do Góry z Płońska oraz SOS Zwierz w Aleksandrowie Łódzkim.

Jeśli zaś chodzi o Warszawę, jest zainteresowanie wśród osób prywatnych. Temat został poruszony na naszej grupie Żoliborz - platforma sąsiedzka. Jeśli macie zbędne banery, zachęcamy do kontaktu z zainteresowanymi.

 

Przeczytaj również: Znamy wyniki wyborów parlamentarnych

Do sejmu nie dostało się wiele osób, które uznawane były za "pewniaków". Wśrod nich jest między innymi Magdalena Rogucka, z Koalicji Obywatleskiej, która prowadzila bardzo intensywna kampanię. W Sejmie zabraknie również jarosława Krajewskiego z Prawa i Sprawiedliwości, którego plakaty były widoczne na całym Żoliborzu. Sporym zaskoczeniem może być brak mandatu dla Agaty Diduszko, której kampanie również była bardzo widoczna. 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h