Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 21:20

Nie płacił, został złapany

Mężczyzna pięciokrotnie skorzystał ze sklepu typu "nano", nie uiszczając opłaty.

Policjanci z Żoliborza przeprowadzili efektowną akcję, zatrzymując 38-letniego obywatela Białorusi podejrzanego o serię kradzieży w sklepie bezobsługowym. Mężczyzna przez dwa ostatnie miesiące dokonał aż pięciu kradzieży, a wartość skradzionego towaru przekroczyła 8000 złotych. Co więcej, ujawniono, że przebywał on na terenie Polski nielegalnie.

Sprawca wykorzystywał innowacyjny sposób na dokonywanie kradzieży. Posługując się specjalną aplikacją generującą kod QR, otwierał drzwi sklepu. Następnie, korzystając z systemu kamery i automatycznego rozpoznawania produktów, brał z półek artykuły spożywcze, opuszczając lokal bez dokonywania płatności. Jego działania zostały uchwytione przez monitoring sklepu.

Żoliborscy policjanci, po otrzymaniu zgłoszenia o kolejnej kradzieży, szybko podjęli działania. Dzięki zainstalowanym kamerom udało im się zidentyfikować sprawcę, który okazał się być również odpowiedzialny za wcześniejsze cztery przypadki kradzieży w tym samym miejscu.

38-latek został zatrzymany kilka dni temu, a na podstawie zebranego materiału policjanci przedstawili mu pięć zarzutów kradzieży. Dodatkowo, ustalono, że mężczyzna przebywał na terenie Polski nielegalnie, co może skutkować karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Całą sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz, a mieszkańców zachęca się do śledzenia rozwoju wydarzeń w tej nietypowej sprawie kryminalnej.

 

Przeczytaj również: Wyjątkowo wysoka frekwencja na Żoliborzu

W niedzielę 15 października odbyły się wybory parlamentarne. Według PKW, frekwencja wyborcza wyniosła bisko 73% i były to najliczniejsze wybory po 1989 roku. W oczekiwaniu na ostateczne wyniki, poniżej w galerii prezentujemy wyniki frekwencji z wszystkich 20 okręgowych komisji wyborczych na godzinę 12:00 i 17:00. Sprawdźcie jak wypadł Wasz okręg. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady deszczu

Temperatura: 27°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 27 km/h