Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 23 lutego 2024 14:29
Reklama

Budowa domków dla jeży na Sadach Żoliborskich

Owocowe Sady Żoliborskie zapraszają na wspólne przygotowywanie schronienia dla jeży.
Budowa domków dla jeży na Sadach Żoliborskich

Źródło: Owocowe Sady Żoliborskie

Z tego, co można zaobserwować na Sadach Żoliborskich, jeże już rozpoczynają poszukiwania schronień na nadchodzący sen zimowy. W tym roku zaczynają to robić nieco wcześniej, prawdopodobnie ze względu na kilka chłodniejszych dni i nocy, a od niedzieli odczuwalny będzie  spadek temperatury, zapowiadając przymrozki.
Przez ostatnie trzy lata Owocowe Sady Żoliborskie kontynuowały inicjatywę budowy jesiennych domków dla jeży, umieszczając je w ustronnych miejscach w parku Sady Żoliboskie. W tym roku planują kontynuować tę akcję, odnawiając istniejące sypialnie i/lub budując nowe.

- Do tego celu zamierzamy wykorzystać suche gałęzie zebrane z trawników oraz opadłe liście - informauja organizatorzy. 

Owocowe Sady Żoliborskie zapraszają do wspólnej akcji w niedzielę (15.10.) o godzinie 12:00 przy placu zabaw. Poszukiwani są ochotnicy do zbierania gałęzi, grabienia liści oraz budowy konstrukcji sypialni dla jeży i nie tylko. Jeśli ktoś posiada torby do przenoszenia liści i rękawiczki, będzie to mile widziane. Uczestnikom zostaną udostępnione grabie.


Jak pomagać dzikim jeżom? 


Oprócz szykowania dla nich schronień na zimę, warto jest jeździć ostrożnie, zwłaszcza w okolicach lasów i parków. Jeże są najbardziej aktywne w jesienne wieczory. 
Można również wystawić poidełko z wodą. Zalecana jest także ostrożność podczas prac ogrodowych oraz niestosowanie chemikaliów.
 

Ankieta: Weźmiesz udział w wydarzeniu i pomożesz w budowaniu domków dla jeży?
Tak
100%
Nie
0%
Nie wiem
0%

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
fanka 14.10.2023 00:25
pozdrawiamy Panią Janiak :)

PRZECZYTAJ