Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 23 lutego 2024 14:57
Reklama

Zdecydowane zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej na Żoliborzu

W przeprowadzonej w dniach 7-12 października sondzie wyborczej na Żoliborzu, udział wzięło blisko 1400 osób. Wyniki nie pozostawiają złudzeń.

W dniach 7 - 12 października w największej grupie lokalnej, zrzeszającej mieszkańców Żoliborza, Żoliborz - Platforma Sąsiedzka przeprowadziliśmy sondę wyborczą, w której udział wzięło blisko 1400 osób. Sonda to oczywiście nie sondaż, ponieważ nie została przeprowadzona na reprezentatywnej grupie, ale obrazuje preferencje polityczny części mieszkanek i mieszkańców Żoliborza. 

Kolejna Sonda  

Poprzednia sonda wyborcza została przeprowadzona w sierpniu, w dniach 24-27 sierpnia. Jej wyniki nie odbiegały znacząco od tych, które możemy zobaczyć w sondzie z października. 

Konfederacja poza sejmem

W odróznieniu od poprzedniej sondy, w tej ankietowani dali Konfederacji 2% głosów. W poprzedniej sondzie, było to 7%, oznacza to aż 5% spadek, w wyniku którego Konfederacja nie dostałaby się do sejmu. Wynik obecnie rządzącej partii nie uległ zmianie, PiS otrzymał 5% głosów, ale należy pamiętać, że sonda została przeprowadzona w grupie na Facebooku, a wyborcy PiS, to głównie ludzi starsi, nierzadko nie mający dostępu do internetu, czy mediów społecznościowych. 

Trzecia Droga, w skład której wchodzi koalicja PSL i Polska 2050 Szymona Hołowni otrzymała 9% głosów, w poprzedniej sondzie ankietowani powierzyli temu ugrupowaniu 5% głosów, co spychało je poza sejm. 4% wzrost daje partii pewne miejsce w parlamencie.

Największy wzrost odnotowała Lewica, która w poprzedniej sondzie otrzymała 22% poparcia, co dało jej drugie miejsce. W sondzie przeprowadzonej w październiku, notowania partii wzrosły o 9%, co dało wynik 32% i pewne drugie miejsce. 

Ponownie poza zasięgiem znalazła się Koalicja Obywatelska, ktora mimo 6% spadku poparcia, otrzymała ponad połowę wszystkich głosów i było to 52%. Koalicja Obywatelska zajęła zatem zdecydowane pierwsze miejsce. 

Poniżej prezentujemy wyniki

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ