Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 19 czerwca 2024 12:42

Repertuar kina Elektronik

Kino Elektronik wypełniło się po brzegi podczas pokazu "Zielonej granicy". Co poza tym filmem można obejrzeć w kinie? Sprawdźcie!

"Zielona granica" grana jest również we wtorek i czwartek o 20:00, a w środę o 18:00. Ten głośny i kontrowersyjny dramat w reżyserii Agnieszki Holland spotkał się z ostrą i zdecydowanie negatywną reakcją polskich władz, opowiada bowiem o kryzysie humanitarnym na granicy z Białorusią. Film zdobył dużą popularność i jego fabuły nie trzeba chyba szczegółowo przedstawiać. Warto natomiast wcześniej rezerwować bilety...

Teściowe 2

Komiczno-ironiczna opowieść o tym jaki jest stan małżeństwa z trzydziestoletnim stażem, o różnicy pokoleniowej w związku, która wciąż wydaje się być tematem tabu oraz o tym czy w ogóle warto brać ślub.
Reżyser: Kalina Alabrudzińska
Produkcja: Polska, 2023
Czas trwania: 95 min

Kiedy: wtorek 18:00, środa 20:30, czwartek 18:000.

Georgie ma się dobrze

Chociaż Georgie ma dopiero 12 lat, potrafi poradzić sobie w każdych warunkach. Po śmierci matki postanowiła udawać, że mieszka z wujkiem. Zarabia na życie, kradnąc rowery z najbliższym kumplem – Alim. Mieszkając na przedmieściach Londynu, nikomu nie może w pełni zaufać. Kiedy nagle pojawia się w jej życiu ojciec, Jason, Georgie nie wita go z otwartymi ramionami. Powoli zaczynają oswajać się ze swoją obecnością i zbliżać, co z humorem ogrywa aktorski duet Loli Campbell i Harrisa Dickinsona (gwiazdy „W trójkącie” Rubena Ostlunda). W efekcie otrzymujemy szaloną historię przyjaciół, którzy przy okazji stają się rodziną.

Reżyseria: Charlotte Regan
Produkcja: Wielka Brytania, 2023
Czas trwania: 84 min.

Kiedy: wtorek i czwartek 18:15, środa 20:00.

Turkusowa suknia

Mina i Halim, małżeństwo z wieloletnim stażem, prowadzi niewielki zakład krawiecki w marokańskim mieście Sala. O talencie mężczyzny, a zwłaszcza niezwykłym hafcie, jakim ozdabia tradycyjne, szyte przez siebie stroje, jest na tyle głośno, że kolejne zamówienia znacznie przekraczają jego możliwości. Sytuacja zmusza Halima, by zatrudnił młodego pomocnika, choć początkowo nie jest do tego przekonany. Ostatecznie pod jego skrzydła trafia Youssef, dla którego praktyka u boku mistrza w swoim fachu, za jakiego uchodzi starszy z mężczyzn, jest wielką szansą. Przyglądanie się codziennej żmudnej pracy Halima to dla niego nie tylko możliwość doskonalenia własnych umiejętności, ale też lekcja cierpliwości oraz pokory. Tym cenniejsza, że z każdym dniem bohaterowie nabierają do siebie większego zaufania i zaczyna ich łączyć coraz bliższa więź, co nie pozostaje niezauważone przez Minę.

Reżyseria: Maryam Touzani
Produkcja: Francja, Maroko, Belgia, Dania, 2022
Czas trwania: 124 min.

Kiedy: wtorek 19:45, środa 17:45, czwartek 19:45.

Przeczytaj również: Historia linii 15

Trudno wyobrazić sobie bardziej "żoliborską" linię. "Piętnastka" miała jednak niegdyś pętlę przy Dworskiej (ale wcale nie na Mokotowie), przejeżdżała przez getto, a jeszcze później - dowoziła robotników do Huty Warszawa.

kinoelektronik

kinoelektronik


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 29°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 17 km/h