Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 09:32
Reklama

Warszawska Masa Krytyczna - możliwe utrudnienia w ruchu

Wielkie rowerowe wydarzenie może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu. Rowerzyści pojadą ulicami Mickiewicza i Andersa oraz przez plac Wilsona.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • gdzie i kiedy odbędzie się Warszawska Masa Krytyczna,
  • jak przebiega jej dokładna trasa,
  • jakie mogą nastąpić zmiany w funkcjonowaniu transportu publicznego.

22 września odbędzie się wrześniowa edycja Warszawskiej Masy Krytycznej, która włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności. Rowerzyści wyjadą na ulice miasta, aby wspierać rozwijający się ruch rowerowy i promować świadome i ekologiczne formy transportu.

Przejazd rowerowy będzie miał swój początek na placu Zamkowym o godzinie 19:00. Trasa licząca blisko 23 kilometry obejmie główne arterie Warszawy, a szczególnym punktem będą cztery przejazdy przez rondo Dmowskiego. Rowerzyści przemierzający miasto chcą również zwrócić uwagę na kwestie ekologiczne i zagrożenia związane z ruchem samochodowym, zgodnie z hasłem tegorocznego Europejskiego Tygodnia Mobilności, które brzmi "Oszczędzaj energię".

Warszawska Masa Krytyczna na Żoliborzu

Oto trasa przejazdu Warszawskiej Masy Krytycznej.

Rowerzyści czterokrotnie przejadą przez centrum stolicy. Z placu Zamkowego pokierują się przez Miodową i Senatorską na plac Bankowy. Dalszy etap trasy prowadzi ulicami Andersa i Mickiewicza na plac Wilsona, gdzie uczestnicy okrążą rondo i powrócą do Śródmieścia. Stamtąd pokierują się na plac Zawiszy, gdzie zawrócą, by następnie mostem Poniatowskiego pojechać na Pragę. Ponownie zawrócą na rondzie Waszyngtona, by stamtąd już pokierować się przez centrum na plac Zamkowy, gdzie wydarzenie zostanie zakończone.

Jakie zmiany w komunikacji miejskiej może to oznaczać? Autobusy przejeżdżające przez plac Wilsona i okolice (116, 518, 122, 114, 181) mogą zostać skierowane na trasy objazdowe. Linie tramwajowe (6,15) prawdopodobnie będą kursowały bez zmian trasy, należy jednak liczyć się z opóźnieniami.

Przeczytaj również: Europejski Dzień bez Samochodu

Europejski Dzień Bez Samochodu to coroczna inicjatywa, która ma na celu promowanie zrównoważonych i ekologicznych środków transportu oraz ograniczenie korzystania z samochodów. Pomysł na organizowanie takiego dnia narodził się już w 1973 roku w odpowiedzi na kryzys naftowy.

masakrytyczna
masakrytyczna


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 9 km/h