Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 01:58
Reklama

Stare drzewa pod opieką

Zarząd Zieleni Warszawskiej pielęgnuje drzewa na alei Wojska Polskiego.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co obejmują prace pielęgnacyjne,
  • które drzewa zostały nimi objęte.


Rozpoczynają się kompleksowe prace pielęgnacyjne starych drzew - klonów srebrzystych, znajdujących się wzdłuż al. Wojska Polskiego. Głównym celem tych działań jest eliminacja suchych gałęzi oraz jemioły, a także przeprowadzenie cięć odciążających osłabione konary i korygujących ich struktury. Prace będą prowadzone w dużej mierze przy użyciu delikatnych narzędzi ręcznych.

Procedura prac będzie następująca: prace zaczynają się od drzew w sekcji od Placu Inwalidów do skrzyżowania Felińskiego, a później będą kontynuowane w kolejnych sekcjach, takich jak Felińskiego - Or-Ota i tak dalej. Główna koncentracja sprzętu będzie zachowana na krótkich trawnikach, aby minimalizować nacisk na system korzeniowy drzew. W przypadku ruchu na terenie zieleni, będzie dozwolone wykorzystanie niezbędnego sprzętu, takiego jak podnośniki, aby ograniczyć ewentualne zakłócenia gleby.

Przeczytaj również: Ludzie Żoliborza: Jacek Kuroń

W trakcie transformacji ustrojowej w Polsce Jacek Kuroń był związany z różnymi rządami i pełnił ważne funkcje polityczne, mając na uwadze reformy społeczne i gospodarcze. Choć początkowo popierał plan Balcerowicza, szybko dostrzegł jednak, że reformy odbiły się na najbiedniejszych Polakach. Obserwując upadek PGR – ów i zakładów pracy, powolną destrukcję transportu publicznego, wzrastające bezrobocie – miał poczucie porażki.

alejawojskapolskiego2

alejawojskapolskiego2

alejawojska

alejawojska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h