Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 01:33
Reklama

Modernizacja szkoły przy Filareckiej - co się zmieniło?

Przez blisko 5 miesięcy trwały prace nad otwarciem oddziału przedszkolnego oraz dostosowaniem budynku Szkoły Podstawowej nr 391 przy ul. Filareckiej 2 do wymogów bezpieczeństwa pożarowego. Od 23 sierpnia budynek jest w pełni gotowy do przyjęcia i nauki kolejnej grupy małych uczniów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co zmieniło się w SP nr 391,
  • jakie jest znaczenie tej inwestycji.

Proces stworzenia oddziału przedszkolnego w szkole obejmował przeprowadzenie działań związanych z bezpieczeństwem pożarowym. W tym celu dokonano adaptacji pomieszczeń, wyeliminowano potencjalne zagrożenia życia z sali, w której uczą się przedszkolaki oraz z klatki schodowej z drogą ewakuacyjną. Dodatkowo, przeprowadzono prace budowlane mające na celu poprawienie użytkowych właściwości budynku dla bezpiecznej pracy oddziału przedszkolnego.

Paweł Michalec, burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, podkreślił, że choć prace związane z bezpieczeństwem pożarowym mogą nie być spektakularne, to są niezwykle istotne, ze względu na ochronę dzieci. Dodał, że inwestycje tego rodzaju mają takie samo znaczenie, jak poprawa infrastruktury ulicznej czy budowa nowych obiektów publicznych.

Bezpieczna szkoła

Aby dostosować pomieszczenia do potrzeb przedszkolaków, zainstalowano system oddymiania w klatce schodowej, wymieniono hydranty, zamontowano przeciwpożarowy wyłącznik prądu oraz awaryjne oświetlenie ewakuacyjne z odpowiednio oznakowanymi znakami ewakuacyjnymi. W klatce schodowej umieszczono również zestawy gaśnicze wraz z instrukcjami, a drzwi do wybranych pomieszczeń i korytarza zostały zastąpione przez modele spełniające normy odporności ogniowej.

W trakcie prac dokonano także niezbędnych napraw ścian, odnowiono klatkę schodową oraz główne wejście do budynku. Te działania w połączeniu z dostosowaniem pomieszczeń zapewniają odpowiednie warunki bezpieczeństwa dla przyszłych uczniów oddziału przedszkolnego.

Przeczytaj również: Wybory parlamentarne 2023. Znamy wyniki sondy na Żoliborzu

Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, uczestnicy sondy nie daliby mandatu sejmowego Trzeciej Drodze. Partia ta otrzymała 5% głosów, co w przypadku koalicji, która aby wejść do sejmu musi otrzymać conajmniej 8% głosów wyborców, powoduje, że nie weszłaby do sejmu. 


szkolaprzyfilareckie

szkolaprzyfilareckie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h