Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 22:26

Utrudnienia na Zachodnim, pociągi pospóźniane

Do końca doby mogą potrwać utrudnienia związane z usterką urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Warszawa Zachodnia. W związku z tym Koleje Mazowieckie wprowadziły honorowanie wszystkich biletów KM w autobusach, tramwajach, metrze, pociągach SKM oraz w pociągach PKP Intercity - poinformowała w piątek rzecznik Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co spowodowało usterkę,
  • jakie są opóźnienia pociągów,
  • jak długo mogą potrwać utrudnienia,
  • co w związku z tą sytuacją zmieni się w taryfie biletowej.

Burza, która przeszła w nocy i nad ranem nad stolicą spowodowała usterkę urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji kolejowej Warszawa Zachodnia. Służby usunęły usterkę, jednak pociągi wciąż mają duże opóźnienia, które sięgają kilkudziesięciu minut. Mogą one potrwać do końca doby.

"W związku z awarią urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Warszawa Zachodnia są duże utrudnienia w ruchu pociągów na Warszawskim Węźle Kolejowym, które mogą potrwać do końca doby. W związku z tym zostało wprowadzone do odwołania honorowanie wszystkich ważnych biletów KM" - poinformowała w piątek rzecznik Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska.

Dodała, że ważne bilety KM honorowane są w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego, czyli w autobusach, tramwajach, metrze i pociągach SKM Warszawa na obszarze I i II strefy biletowej ZTM, w pociągach PKP Intercity na całym obszarze kursowania pociągów KM (honorowanie nie dotyczy pociągów kategorii EIP „Pendolino”, wagonów sypialnych i z miejscami do leżenia) oraz w pociągach WKD Warszawa na odcinku Warszawa Śródmieście–Grodzisk Mazowiecki Radońska.

Przeczytaj również: „Powtarzał, że jest prezydentem przedmieść”. 130. rocznica urodzin Stefana Starzyńskiego 

Stefan Starzyński nigdy nie był bowiem prezydentem z wyboru. Został najpierw powołany 2 sierpnia 1934 r. przez prezydenta Rzeczypospolitej na stanowisko tymczasowego prezydenta Warszawy, ponieważ w mieście występowały przeróżne kłopoty zarówno finansowe, kadrowe i polityczne. Po kilku tygodniach, we wrześniu 1934 r. zostało wydane rozporządzenie stanowiące o mianowaniu prezydenta.

pociag

pociag

pociagizoliborz

pociagizoliborz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 25°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 27 km/h