Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 13:08
Reklama

Prawy pas Wisłostrady od ul. Sanguszki wyłączony z ruchu

Od czwartku, 10 sierpnia, kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć ze zmianami, związanymi z obchodami Święta Wojska Polskiego i 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej, a także próbą generalną przed uroczystościami.

Od 10 sierpnia, godzin porannych, w związku z montażem trybun honorowych, zamknięty został dla ruchu prawy pas ruchu jezdni zachodniej ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku Sanguszki-Boleść.

"Zawiesza się funkcjonowanie przystanku Sanguszki 01. Nie wyznacza się przystanku zastępczego" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Oznacza to zmianę dla pasażerów linii 185, kursującej na trasie Gwiaździsta - Centrum Handlowe Ursynów.

We wtorek, 15 sierpnia, odbędzie się defilada wojskowa z udziałem ok. 2000 żołnierzy, ok. 200 sztuk różnego rodzaju sprzętu wojskowego i 92 statków powietrznych.

Na wtorkowej defiladzie, jak zapowiada resort obrony, "żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt wojskowy". Będą pokazane m.in. "kupione od USA czołgi M1A1 Abrams, zakupione w Korei Południowej czołgi K2 i haubice samobieżne K9 oraz wyrzutnie rakietowe HIMARS, polskie samobieżne armatohaubice Krab, a także zestawy obrony powietrznej Patriot. Wśród sprzętu polskiej produkcji znajdą się m.in. nowe bojowe wozy piechoty Borsuk, transportery opancerzone Rosomak i samobieżne moździerze Rak, pojazdy minowania narzutowego Baobab-K oraz lekkie pojazdy zwiadowcze Żmija. Na niebie będzie można obserwować nowe FA-50, a także wielozadaniowe samoloty bojowe F-16 i bezzałogowce" - zapowiedziano w komunikacie MON.

Przeczytaj również: Co z ogródkami działkowymi na Kępie Potockiej?

Mieszkańcy, którzy od dziesięcioleci pielęgnują te ogrody, obawiają się, że takie zmiany spowodują likwidację ich działek. Przejście z zielonej przestrzeni działkowej na inne cele może zahamować inwestycje i prace naprawcze, co w konsekwencji doprowadzi do stopniowej degradacji ogrodów.

ulica

ulica

ulica

ulica

utrudnieniawruchu

utrudnieniawruchu

utrudnieniawruchu

utrudnieniawruchu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 29°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h