Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 23:40

Uwaga! Utrudnienia na ulicy Śmiałej

Od przyszłego poniedziałku ruszają prace związane z wykonaniem odwodnienia ulicznego na Żoliborzu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie utrudnienia w ruchu wystąpią w związku z pracami,
  • ile potrwa realizacja odwodnienia ulicznego.

Urząd Dzielnicy Żoliborz poinformował, że już 07.08.2023 r. rozpoczną się długo oczekiwane prace związane z wykonaniem odwodnienia ulicznego na odcinku od ul. Mierosławskiego do ul. Hauke – Bosaka. Planowane jest skonstruowanie nowego kanału deszczowego wraz z wpustami deszczowymi, co pozwoli na poprawę odpływu wody deszczowej i ograniczy ryzyko powodzi w tej okolicy.

Pierwszy etap prac przewiduje wyłączenie z ruchu odcinka ul. Śmiałej od posesji nr 36 do posesji nr 40, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Mierosławskiego. Ten fragment zostanie całkowicie zamknięty dla pojazdów, aby umożliwić bezpieczne prowadzenie prac. Kolejne etapy prac będą wykonywane sekwencyjnie, odcinek po odcinku, aż do dotarcia do ul. J. Hauke - Bosaka.

Zarządzający projektem szacują, że cały proces realizacji prac potrwa około 2 miesięcy.

Jednym z ważnych aspektów działań związanych z odwodnieniem jest konieczność przestawienia pojazdów zaparkowanych na oznaczonym na załączonej mapce odcinku drogi.

Podczas realizacji prac, mieszkańcy mają zapewniony dojazd do swoich posesji. Należy jednak pamiętać, że z uwagi na głębokie wykopy, możliwy będzie dostęp jedynie w określonych porach dnia. Zaleca się dostosowanie planów podróży i unikanie przemieszczania się w rejonie prowadzonych prac w godzinach, gdy dojazd może być utrudniony.

Przeczytaj również: Czy można pić nad Wisłą? Wyjaśniamy

Plażowanie i spożywanie różnego rodzaju napojów alkoholowych nad Wisłą stało się charakterystycznym elementem letniej Warszawy. Wielu mieszkańców i turystów cieszy się na widok plaż i bulwarów, gdzie można spotkać się z przyjaciółmi, delektując się piwem czy drinkiem, podziwiając zachód słońca nad wodami Wisły. To także czas, gdy organizowane są różnego rodzaju imprezy plenerowe, koncerty, a miejscowe bary i kluby nadbrzeżne zapełniają się gośćmi pragnącymi poczuć wyjątkowy klimat miejsca.

smiala

smiala


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h