Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 marca 2024 03:38
Reklama

Zmiany w komunikacji miejskiej na Żoliborzu podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Od 29 lipca do 6 sierpnia mieszkańcy Żoliborza, Woli, Mokotowa i Śródmieścia będą musieli przygotować się na zmiany w komunikacji miejskiej związane z corocznymi obchodami upamiętniającymi wybuch Powstania Warszawskiego. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące zmian w komunikacji na terenie Żoliborza.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • w których miejscach nie będzie można zaparkować,
 • jakie dodatkowe linie autobusowe pojawią się na ulicach miasta,
 • na których ulicach i kiedy ruch zostanie tymczasowo wstrzymany.

1 sierpnia:

 1. Zakaz parkowania przy ulicy Ostrowieckiej:
  • Zakaz parkowania będzie obowiązywał na całej ulicy Ostrowieckiej, z wyjątkiem autobusów, pojazdów MTON, pojazdów zaproszonych gości i organizatora, oraz samochodów z przepustkami.
 2. Zakaz zatrzymywania się i postoju na ulicy Powązkowskiej, po stronie cmentarza:
  • Zakaz będzie obowiązywał na odcinku od ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej do ulicy Ostrowieckiej, z wyjątkiem taksówek dowożących powstańców i aut zaproszonych gości.
 3. Wyłączenie ulicy Ostrowieckiej z ruchu indywidualnego do godziny 10:00:
  • Do godziny 10:00 ulica Ostrowiecka będzie wyłączona z ruchu indywidualnego, ale autobusy, MTON, pojazdy zaproszonych gości i organizatora, oraz samochody z przepustkami Urzędu m.st. Warszawy będą miały dostęp.
 4. Dodatkowe linie autobusowe od 14:30 do 21:00:
  • Linia autobusowa 922 - z Cmentarza Wojskowego na Powązkach ulicami: Powązkowską, Krasińskiego, plac Wilsona, Słowackiego do stacji metra Marymont.
  • Linia autobusowa 944 - z Dworca Centralnego ulicami: Emilii Plater, Świętokrzyską, Marszałkowską, plac Bankowy, aleją "Solidarności", Okopową, Powązkowską do Cmentarza Wojskowego na Powązkach.
  • Linia autobusowa 970 - z Dworca Wschodniego (od strony ulicy Kijowskiej) ulicami: Kijowską, Targową, aleją "Solidarności", Okopową, Powązkowską do Cmentarza Wojskowego na Powązkach.
  • Linia autobusowa 980 - z przystanku Foksal ulicami: Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, Senatorska, plac Bankowy, Andersa, Nowolipki, Zamenhofa, Anielewicza (powrót: Anielewicza, Andersa), Okopowa, Powązkowska także do Powązków Cmentarza Wojskowego.

6 sierpnia:

 1. Czasowe wstrzymanie ruchu na trasie Rowerowej Masy Powstańczej:
  • Od godziny 17:00 nastąpi czasowe wstrzymanie ruchu na trasie Rowerowej Masy Powstańczej. Trasa będzie biegła kolejno ulicami: Przyokopową, Grzybowską, Towarową, Okopową, rondem Kercelak, Okopową, rondem Zgrupowania AK "Radosław", aleją Jana Pawła II, placem Grunwaldzkim, Popiełuszki, Słowackiego, placem Wilsona, Mickiewicza, placem Inwalidów, Mickiewicza, Andersa, aleją "Solidarności", rondem Kercelak, Okopową, Towarową oraz Prostą.
 2. Zakaz parkowania na ulicy Przyokopowej:
  • Od rana do godziny 19:30 obustronny zakaz parkowania będzie obowiązywał na ulicy Przyokopowej, z wyjątkiem pojazdów "organizatora" i rowerów.
 3. Wyłączenie ulicy Przyokopowej z ruchu od 14:30 do 20:30:
  • Od 14:30 do 20:30 ulica Przyokopowa będzie wyłączona z ruchu, z wyjątkiem pojazdów organizatorów.

Utrudnienia na Żoliborzu

Warto zaznaczyć, że wymienione zmiany w komunikacji dotyczą tylko wybranych ulic na Żoliborzu w związku z obchodami rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W okresie od 29 lipca do 6 sierpnia warto spodziewać się również innych niewielkich utrudnień i zmian w rozkładach na terenie całej dzielnicy.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich zmian w komunikacji miejskiej można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej przewoźnika komunikacji miejskiej.

Mieszkańcy Żoliborza i innych dzielnic objętych zmianami zachęcani są do sprawdzania regularnych aktualizacji dotyczących komunikacji oraz do zaplanowania swoich podróży z wyprzedzeniem. Dzięki temu unikną niepotrzebnych utrudnień i będą dobrze przygotowani na okres obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.


powstaniewarszwskie
powstaniewarszwskie

zmiany
zmiany

zmiany
zmiany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 19 km/h