Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 22:59

Weekend na Żoliborzu

Co będzie się działo w ten weekend na Żoliborzu? Sprawdź!

Pamięci Stefana Okrzei + zwiedzanie muzeum X pawilonu Cytadeli Warszawskiej

Stefan Aleksander Okrzeja był polskim bojownikiem o niepodległość i socjalizm. Brał udział w Rewolucji 1905 roku, a w wyniku jednej ze swoich akcji bojowych został aresztowany i stracony w Cytadeli Warszawskiej. Kampania Historia Czerwona oraz PPS Warszawa organizują wydarzenie upamiętniające tę postać. Będzie również możliwość zwiedzenia muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.

Kiedy? Sobota, 22 lipca, godzina 14:00

Gdzie? Cytadela Warszawska

Żoliborz. Ten "Granatowy" i "Czerwony". Spacer z przewodnikiem

O tym, jak rozwijał się duch spółdzielczości w latach 20 najlepiej opowiadać na Żoliborzu! Tu powstały wzorcowe fragmenty miasta, tu miejska planistyka spotkała się z dobrze skrojoną architekturą. Żoliborz stał się też przestrzenią pod eksperymentalne budownictwo lat 30 i to powojenne, które wykuwało się w dyskusji o nowej wizji miasta.
Spacer poprowadzi ulicami zagospodarowanymi przez WSM, zielonymi i kameralnymi, skręci w stronę "Granatowego" Żoliborza (również zielonego) i być może zawinie na Sady Żoliborskie (najzieleńsze)! A pomiędzy architekturą to, co najważniejsze: ludzie, biografie, sceny z życia.

Gdzie? Plac Wilsona, wejście na stację metra

Kiedy? 22.07.2023 (sobota) o 12:00

Weekend Japoński na Targu Śniadaniowym

W ciągu weekendu targ zostanie przekształcony w wirtualną oazę japońskiego smaku i piękna. Przybywający goście będą mieli okazję skosztować autentycznych, świeżo przygotowanych japońskich śniadań, które są znane z delikatnego połączenia smaków i dbałości o prezentację. 

Ponadto, targ oferuje bogaty program kulturalny, gdzie będzie można poznać różne aspekty japońskiej sztuki, rzemiosła i tradycji. Można będzie uczestniczyć w warsztatach kaligrafii, wziąć udział w prelekcji o kulturze Japonii, obejrzeć prawdziwe sztuki walki czy zapoznać się z wieloma japońskimi artefaktami.

Kiedy? Sobota, 22 lipca, 9:00 - 16:00.

Gdzie? Żoliborz, al. Wojska Polskiego, róg ul. Śmiałej

Kolejne Tchnienie Lata | Kill Collins

Kill Collins, wbrew nazwie, zamiast zabijać swoich idoli, zdecydowanie chętniej puszcza ich piosenki. Wydajemy Kolejne Tchnienie Lata, czyli z lubością mieszamy alternatywną elektronikę irock z ejtisowym popem, r’n’b czy klasycznym disco. To będzie beztroski przelot po największych hitach - od lat 70. do współczesności.

Kiedy? 22 lipca, 21:00.

Gdzie? Letnisko Żoliborz.

Stylowe wakacje - szkolenie ze stylizacji dla kobiet

Joanna Sędzikowska - wizażystka, stylistka - poprowadzi bezpłatne warsztaty o stylu, autoprezentacji, dobieraniu koloru i fasonu stroju, a także o kompaktowym pakowaniu się na wyjazd.

Kiedy? 22 lipca, 15:00 - 17:00

Gdzie? Centrum Lokalne Żoliborz, Rydygiera 6b

Dzień Otwarty w Warowni Jomsborg

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników historii i fanów wikingów na Dzień Otwarty w Warowni Jomsborg. To wyjątkowa okazja, aby przenieść się w czasie i doświadczyć autentycznego ducha wikińskiego świata. W programie: strzelanie z łuku, rzuty toporem, pamiątkowe zdjęcia. Warownia oferuje: piwo, miód pitny JomsViking, napoje bezalkoholowe, kawę i herbatę oraz kiełbaski do upieczenia nad ogniskiem. Płatność jedynie gotówką. Opłata za wstęp - dobrowolny datek na karmę dla psów ogrodowych oraz wsparcie Warowni.

Kiedy? niedziela, 23 lipca, 12:00 - 18:00

Gdzie? Warownia Jomsborg, Wybrzeże Gdyńskie 6.

Przeczytaj również: Sobotni koncert w Potoku

W minioną sobotę, w pubie Potok, miały miejsce dynamiczne występy trzech pasjonujących zespołów muzycznych, które porwały publiczność swoim energetycznym wykonaniem metalowych kompozycji. Gwiazdami wieczoru były zespoły: brazylijski NervoChaos oraz włoski Violentor. Jako support i gość specjalny wystąpił warszawski zespół Inmaze.

Always Wearing Mask When You Go Outside (6)

Always Wearing Mask When You Go Outside (6)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 24°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 27 km/h