Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 12:57
Reklama

Rondo Radosława - zmiany w organizacji ruchu

Zarząd Dróg Miejskich zdecydował się wyremontować rondo Radosława. Przeczytajcie, jakie zmiany oznacza to dla warszawianek i warszawiaków.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie prace remontowe zaplanowano na najbliższe tygodnie;
  • jakie zmiany nastąpią w organizacji ruchu;
  • co oznacza to dla mieszkanek i mieszkańców Żoliborza.
Źródło: Zarząd Dróg Miejskich

Rondo Zgrupowania AK “Radosław”, przez starszych mieszkańców zwane “rondem Babka”, jest ważnym węzłem komunikacyjnym stolicy. Znajduje się na pograniczu Woli, Żoliborza i Śródmieścia, a tuż obok niego jest duże centrum handlowe Westfield Arkadia, biurowce i bloki mieszkalne. Lata intensywnego użytkowania nawierzchni sprawiły, że jej stan bardzo się pogorszył. Zarząd Dróg Miejskich zdecydował więc o przeprowadzeniu kapitalnego remontu.

Zmiana organizacji ruchu

Rondo “Radosława” funkcjonowało dotychczas jako tak zwane rondo turbinowe – czyli takie, że potoki ruchu na pasie zewnętrznym i wewnętrznym nie przecinają się. Wyposażone jest ponadto w sygnalizację świetlną, co czyni je skrzyżowaniem bezkolizyjnym.

Pierwszy etap prac polegał na wymianie krawężników wyspy na rondzie. Z tego powodu wyłączono skrajny, lewy pas ruchu. Nieczynny był lewy pas w alei Jana Pawła II oraz na ulicach Okopowej i Słomińskiego. 

Od dzisiaj prace na rondzie Radosława wchodzą w drugi etap. Zamknięty zostanie zewnętrzny pas ruchu dookoła całego ronda. Na dojazdach i zjazdach będzie mniej miejsca. Prawe pasy obu jezdni Okopowej, włącznie z odcinkiem od ronda do ulicy Powązkowskiej, oraz jezdnia ulicy Słomińskiego przed samym skrzyżowaniem oraz aleja Jana Pawła II od ulicy Stawki do ronda będą nieczynne. Kierowcy będą jednak mieli możliwość wykonywania manewrów z pozostałych pasów. Tak pozostanie do połowy sierpnia, kiedy prace wejdą w etap końcowy, czyli wymianę nawierzchni.

Którędy pojadą autobusy i tramwaje?

Dobra wiadomość dla mieszkańców Żoliborza jest taka, że tramwaje w kierunku północnym będą jeździły bez zmian. Wyłączony z ruchu zostanie natomiast przystanek Rondo Radosława 03 (skąd odjeżdżały autobusy w kierunku Targówka), który zostanie zastąpiony przystankiem o numerze 53, zlokalizowany około 20 metrów dalej na ulicy Słomińskiego. 

Zmiany obejmą komunikację nocną. Przystanek Stawki 02 będzie wyłączony z użycia, a na jego miejsce uruchomiony zostanie przystanek tymczasowy Stawki 52, zlokalizowany przy alei Jana Pawła II, około 45 metrów za dotychczasowym przystankiem. Rozkład jazdy linii N46, a także innych linii nocnych, pozostaną bez zmian.

Przeczytaj również: Prezydent zlecił kontrolę w wydziałach architektury we wszystkich dzielnicach

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował o przeprowadzeniu niezwłocznych kontroli lub audytów we wszystkich Wydziałach Architektury dla Dzielnic m.st. Warszawy – poinformował stołeczny ratusz.

Always Wearing Mask When You Go Outside

Always Wearing Mask When You Go Outside


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 29°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h