Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 08:21

Rondo Radosława w remoncie. Utrudnienia w ruchu już od 3 lipca

Jedno z najważniejszych skrzyżowań w całej Warszawie czekają zmiany. Zarząd Dróg Miejskich poinformował o planowanym remoncie Ronda Radosława. Pierwsze prace rozpoczną się już w poniedziałek, 3 lipca, i będą wiązały się z pewnymi utrudnieniami w ruchu.

Pierwszy etap prac skupi się na wymianie krawężników na wyspie centralnej ronda. W związku z tym zamknięty dla samochodów będzie skrajny, lewy pas ruchu, znajdujący się najbliżej środka. Również dojazdy do ronda, takie jak lewy pas w alei Jana Pawła II oraz na ulicach Okopowej i Słomińskiego, będą nieczynne. Jednak kierowcy nadal będą mogli skręcać z tych ulic na sąsiednie pasy. Te utrudnienia w ruchu potrwają około półtora tygodnia.

W ramach prac nową nawierzchnię zyskają chodniki i drogo rowerowe

W trakcie prac budowlanych pojawią się również utrudnienia dla rowerzystów i pieszych. Przejazdy rowerowe będą tymczasowo zamknięte, a piesi będą musieli korzystać ze zwężonych przejść.

Kolejnym etapem remontu będzie wymiana nawierzchni na rondzie. Nowy asfalt zostanie położony również na jezdni alei Jana Pawła II od Stawki do ronda.

W ramach prac modernizacyjnych zmienią się również chodniki i drogi dla rowerów w okolicy ronda. Tradycyjną betonową kostkę zastąpią płyty o wymiarach 50x50 cm, natomiast na drogach dla rowerów pojawi się nowy asfalt.

Przeczytaj również: Zielone torowiska, węższa jezdnia i więcej torów w alei Jana Pawła II

Planowana inwestycja oznacza również zmiany na Żoliborzu, a konkretnie na placu Grunwaldzkim, gdzie mają powstać dodatkowe tory dla tramwajów jadących z kierunku ronda Radosława i skręcających w ulicę Broniewskiego. Budowa tych torów ma zwiększyć przepustowość skrzyżowania, co z kolei ma przyczynić się do skrócenia czasu przejazdu tramwaju.

rondo radosława 2

rondo radosława 2

rondo radosława 3

rondo radosława 3

rondo radosława sm

rondo radosława sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady deszczu

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 6 km/h