Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 00:43

Weekend na Żoliborzu. Pokazy filmowy w kinie Tęcza, polski Big Beat i parada z okazji urodzin Żoliborskiego Domu Kultury

Nadchodzące dni upłyną w iście wakacyjnej atmosferze. To za sprawą zapowiadanych na najbliższe dni wydarzeń. Sprawdź co będzie sie działo na Żoliborzu.

HALO, KINO TĘCZA | Pokaz filmu „Podróż za jeden uśmiech” | ROK ALINY JANOWSKIEJ

Kino plenerowe na dziedzińcu kina Tęcza zagościło na dobre. Z okazji Roku Aliny Janowskiej mieszkańcy i mieszkanki Żoliborza będą mieli okazję obejrzeć filmy z jej udziałem.

W trakcie najbliższego seansu będzie można film „Podróż za jeden uśmiech”.

Kiedy? – Czwartek, 29 czerwca o godz. 20.45
Gdzie? – Kino Tęcza

Wieczór z piosenką: POLSKI BIG-BEAT | Piękna Strona Wisły

Przed nami niezapomniany wieczór polskiego big-beatu! Tańka Szafraniec i Daniel Zakościelny wystąpią w Letnisku. Podczas tego wydarzenia będziemy mieli okazję przenieść się w czasie i usłyszeć legendarne utwory zespołów Breakout, Niebiesko-Czarni oraz Miry Kubasińskiej. To będzie wieczór pełen sentymentów i pełnej energii big-beatowej muzyki.

Kiedy? – Czwartek, 29 czerwca o godz. 20.00
Gdzie? – Letnisko Żoliborz

Tour de la Piste

Tym razem, organizatorzy przygotowali dla Was wyjątkowy rajd, który przybierze formę pielgrzymki do mekki kolarstwa w stolicy - toru "Orzeł" na Pradze.

W sobotni wieczór, galeria "Tor" na terenie toru kolarskiego "Orzeł" będzie gościć wernisaż cyklografów Jeremiego Mrozińskiego. Wydarzenie jest kuratorowane przez Henryka Kwiatka, znanego robotnika sztuki, grafika i cyklistę, zaangażowanego w ratowanie tego kultowego toru kolarskiego.

Wernisaż będzie nie tylko okazją do podziwiania unikalnych dzieł sztuki rowerowej, ale także do aktywnego udziału. Na miejscu będzie można skorzystać z akcji sitodruku na żywo, która zostanie wykonana na koszulkach uczestników.

Po wernisażu, kiedy wszyscy nabiorą już oddechu, rozpocznie się emocjonujący wyścig na krótki dystans - okrążenie wokół toru "Nowe Dynasy". Ta konkurencja będzie swoistym protestem przeciwko planom zamknięcia toru.

Plan wydarzenia jest następujący:

19:00 - rejestracja zawodników w okolicach Spójni przy plaży Żoliborz,

20:00 - start wyścigu na długi dystans - trasa Spójnia - Nowe Dynasy (około 7 km). Każdy zawodnik będzie mógł wybrać trasę według własnego uznania, jednak przed startem zostanie podana informacja o zalecanej i najszybszej trasie,

21:00 - start wyścigu na krótki dystans - okrążenie wokół toru "Nowe Dynasy" (około 850 m),

22:30 - ceremonia dekoracji zawodników i rozdanie nagród.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich miłośników i entuzjastów kolarstwa, bez względu na rodzaj sprzętu, kondycję fizyczną czy umiejętności jazdy.

Kiedy? – Piątek, 30 czerwca o godz. 19.00
Gdzie? – Plaża Spójnia Żoliborz

Parada z Sercem - Pierwsze Urodziny Żoliborskiego Domu Kultury!

Ulicami Żoliborza przejdzie parada z okazji pierwszych urodzin Żoliborskiego Domu Kultury! Poprowadzi ją ogromna pszczoła i biedronka. W trakcie parady odbędzie się Wielki Quiz, gdzie można wygrać drobne upominki od Żoliborskiego Domu Kultury. Przygotowane będą maślane serduszka. Po paradzie urodziny ŻDK będą kontynuowane w Miejscu Aktywności Lokalnej (Marii Kazimiery 20/1) na gdzie będzie można skosztować truskawkowych pyszności szaleństwo. Trasa parady przebiegnie przez ulice Żoliborza, a na ulicy Mickiewicza 22 czeka tort urodzinowy. Szczegóły dostępne są w wydarzeniu na Facebooku.

Kiedy? – Sobota, 1 lipca o godz. 12.00
Gdzie? – zbiórka przed tymczasową siedzibą Żoliborskiego Domu Kultury przy ul. Mickiewicza 22.

Marymont, czyli spacer wokół Wzgórza Marii

Przewodnik, Marcin Strachota, zabierze uczestników w podróż po tej wyjątkowej okolicy. W trakcie spaceru będzie można dowiedzieć m.in. skąd wzięła się nazwa Marymont, a także zobaczyć co zachowało się z dawnego pałacyku Sobieskich.

Będzie można dowiedzieć się również, jaki związek z Marymontem miał Marek Hłasko. Wydarzenie jest biletowane. Bilet normalny kosztuje 20 złotych, dla młodzieży do 18 lat – 10 złotych, a dla dzieci do 10 lat udział w spacerze jest bezpłatny.

 Miejsce zbiórki to ul. Słowackiego róg Potockiej przed Szkołą Główną Służby Pożarniczej. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 1 lipca o godz. 13:00. Bilety są dostępne w cenie: Normalny - 20 zł, Młodzież do 18 lat - 10 zł, Dzieci do 10 lat - BEZPŁATNIE. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy - wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Serdecznie zapraszamy! Odkryj z nami Skarby Warszawy!

Kiedy? – Sobota, 1 lipca o godz. 13.00
Gdzie? - Miejsce zbiórki to ul. Słowackiego róg Potockiej przed Szkołą Główną Służby Pożarniczej


kino tęcza

kino tęcza

letnisko

letnisko

pierwsze urodziny zoliborskiego domu kultury

pierwsze urodziny zoliborskiego domu kultury

spacer po marymoncie

spacer po marymoncie

wyścig

wyścig

kino tęcza sm

kino tęcza sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 15 km/h