Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 czerwca 2024 22:13

Wydarzenia na Żoliborzu: premiera powieści, koncerty, festiwal filmowy i więcej!


W nadchodzący weekend na Żoliborzu odbędą się różnorodne wydarzenia kulturalne. Na liście znaleźć można premierę powieści, koncerty, festiwal filmowy oraz warsztat muzyczny. Niezależnie od zainteresowań, każdy znajdzie coś dla siebie.

Anna Fryczkowska w Najlepszej! | PREMIERA | "Saga o ludziach ziemi"

W Najlepszej Księgarni na Żoliborzu odbędzie się premiera powieści Anny Fryczkowskiej „Saga o ludziach ziemi. Wpatrzeni w niebo”, a także spotkanie autorskie, które poprowadzi Olga Wróbel.

Anna Fryczkowska, zdobywczyni prestiżowych nagród literackich, powraca z epicką opowieścią o przepięknych losach rodziny sprzed 200 lat. Jej najnowsza książka, zatytułowana "Saga o ludziach ziemi", przenosi nas w malownicze zakątki Polski XIX wieku. Inspiracją dla autorki były unikatowe pamiętniki jej dziadka i ojca.

Kiedy? – Czwartek, 15 czerwca o godz. 19.00
Gdzie? – Najlepsza Księgarnia

Imieniny Aliny

To wydarzenie rozpocznie się pod fontanną Aliny z Dzbanem, gdzie odbędzie się inauguracja imieninowej uczty. „Wraz z rytmami muzyki na żywo wyruszymy w kierunku Fortu Sokolnickiego, aby wspólnie oddać hołd pamięci wyjątkowej artystki, Aliny Janowskiej” – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

W planie jest koncert, którego głównymi bohaterami będą Lala Czaplicka i Orkiestra Adria. „Podczas występu o nazwie »Szpilman/Petersburski« przeniesiemy się w czasy XX-lecia międzywojennego, gdy tango i swing rządziły na scenie, a wspaniałe rewie i orkiestry taneczne wypełniały wieczorne rozrywki. Koncert ten będzie niepowtarzalną podróżą w przeszłość, do epoki pełnej elegancji i splendoru” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Cały harmonogram wydarzenia dostępny jest po kliknięciu tutaj.

Kiedy? – Sobota, 17 czerwca o godz. 14.50
Gdzie? – Fort Sokolnickiego

6. Festiwal Filmowy "Przejścia"

Przez cały weekend, od piątku do niedzieli, w Kinie Elektronik będzie trwał festiwal filmowy w trakcie, którego będzie można obejrzeć następujące filmy:

- „Wszystko wszędzie naraz”
- ,,Blisko"
- ,,Skołowani"
- ,,Prawdziwe życie aniołów"
- ,,Houria"

Wstęp na festiwal jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy przez formularz dostępny tutaj.

Kiedy? – Od piątku, 16 czerwca do niedzieli, 18 czerwca
Gdzie? – Kino Elektronik

Sram & Escape From Warsaw

Wyjątkowy koncert na Żoliborzu! Już niedługo będziemy mieli okazję doświadczyć potężnych dźwięków i niepowtarzalnej atmosfery, dzięki występowi duetu SRAM oraz solowego projektu Escape From Warsaw.

Duet SRAM to połączenie głośnych, pełnych emocji okrzyków poety Marcina Pryta, który wyrażał swoje reakcje na rosyjską agresję na Ukrainie. Teksty, czasami kontrowersyjne i wulgarne, powstały od stycznia 2022 roku. Towarzyszy im intensywna, na żywo miksowana warstwa dźwiękowa Kuby Wandachowicza, znanego z Cool Kids of Death i TRYP. Mieszanka ta wykorzystuje elementy charakterystyczne dla techno i pokrewnych gatunków muzycznych.

Escape From Warsaw to solowy projekt Karola Sukiego, który od trzech dekad eksploruje podziemną elektronikę, łącząc subkultury punk, rave i industrial. Jest on jednym z pionierów tego zjawiska w Warszawie, szczególnie na początku lat 90. Sukcesywnie tworzył pod różnymi pseudonimami, takimi jak Arkona (1995-2013), Escape From Warsaw (od 2013) i Street City Nomads (2006-2013), eksperymentując z elektroniką i punkiem. Jego twórczość obejmuje 12 wydanych albumów na własnej wytwórni Sandoz Lab oraz innych wydawnictwach.

Koncert jest biletowany. Wstęp kosztuje 30 złotych.

Kiedy? – Sobota, 17 czerwca o godz. 20.00
Gdzie? – PraCoVnia Art-Club

Czysta Wisła – Żoliborz

Czysta Wisła to inicjatywa, która polega na organizowaniu spotkań mających na celu oczyszczenie terenów nad rzeką w ramach eventów CITO "Cache In Trash Out" związanych z grą terenową Geocaching. Projekt jest realizowany we współpracy z Zarządem Zieleni Warszawy oraz Stowarzyszeniem Geocaching Warszawa.

Tym razem odbędzie sprzątanie terenu nad Wisłą między Plażą Żoliborz a Mostem Grota Roweckiego. Podczas akcji zapewnione będą worki na śmieci. Organizatorzy będą dysponować pewną ilością jednorazowych rękawiczek, jednak warto wziąć ze sobą własną parę.

Kiedy? – Sobota, 17 czerwca o godz. 12.00
Gdzie? – Zbiórka na parkingu przy plaży Żoliborz

DOM W DOM /// Dom z dźwięku z Bartoszem Weberem

To kolejne z całego cyklu wydarzenie. Tym razem uczestnicy są zaproszeni do przyniesienia swoich instrumentów na warsztat muzyczny.

Podczas tego wydarzenia zostanie użyta metafora domu jako narzędzia do budowania kompozycji muzycznej. Warsztat jest przeznaczony dla osób powyżej 18. roku życia, które posiadają swoje własne instrumenty. Mogą to być zarówno proste instrumenty, takie jak dzwoneczki, dzwonki, plastikowe trąbki, piszczałki, grzechotki, jak i bardziej zaawansowane, takie jak mini keyboardy, gitary, bębny, gwizdki, flety czy gliniane koguty.

Jeśli twój instrument wymaga wzmacniacza, również go zabierz.

„Nie ma znaczenia, czy jesteś początkujący czy profesjonalista - wszyscy są zaproszeni do wspólnego muzykowania. Razem zaaranżujemy utwór z repertuaru grupy DOM na nowo. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, a wstęp jest wolny” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia. Maksymalna liczba uczestników to 15 osób. Aby wziąć udział, konieczne jest wcześniejsze zapisanie się za pośrednictwem strony: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/46525.

Nad całością będzie czuwał Bartosz Weber multiinstrumentalista, założyciel i współzałożyciel grup DOM, Baaba i Slalom, członek Mitch & Mitch, Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej i stowarzyszenia Lado ABC.

Kiedy? - Sobota, 17 czerwca o godz. 17.00
Gdzie? – Fort Sokolnickiego


czysta wisła

czysta wisła

dom dom

dom dom

festiwal przejścia

festiwal przejścia

imieniny aliny

imieniny aliny

spotkanie w najlepszej księgarni

spotkanie w najlepszej księgarni

sram i escape room

sram i escape room

wydarzeni sm

wydarzeni sm

Always Wearing Mask When You Go Outside

Always Wearing Mask When You Go Outside


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 17 km/h