Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 06:10

Remont Powązkowskiej. Nowy asfalt i skrzyżowanie z ul. Krasińskiego w tym roku

Pierwsze prace ruszą w czerwcu.

W tym artykule przeczytasz m.in.

- o planach na remonty stołecznych dróg,
- o przebudowie skrzyżowania na Powązkowskiej.

- Remonty dróg są realizowane w sposób, który minimalizuje uciążliwość dla kierowców. Prowadzimy je głównie w tzw. reżimie weekendowym. Realizuje je Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. To pozwala nam wejść w prace w piątek i w poniedziałek udostępnić drogę kierowcom i tak będzie w przypadku ulicy Powązkowskiej – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej Michał Olszewski, zastępca prezydenta Warszawy.

Wiceprezydent opowiadał o najbliższych planach miasta na remonty dróg. W tym roku miasto ma 100 mln złotych na tego typu inwestycje. – Przebudowy, które są realizowane w ramach tej kwoty to są też inwestycje, które mają przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa poprzez odseparowanie od samochodów ruchu rowerowego czy też kompleksowe przebudowy ulic – dodaje wiceprezydent.

W czasie spotkania z mediami Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich bardziej szczegółowo opowiadał o ważniejszych inwestycjach. – W najbliższy długi weekend (przyp. red. 10 i 11 czerwca) będziemy remontować ulicę Powązkowską w obu kierunkach, między trasą S8 a ulicą Krasińskiego. W kolejny weekend będziemy kontynuować te prace w kierunku ulicy Rydygiera – wyliczał dyrektor drogowców i zwrócił uwagę, że w kierunku ulicy Rydygiera wymieniane są już krawężniki i punktowo będą remontowane chodniki.  – Część prac odbywać się będzie w wakacje. Wtedy będziemy remontować rondo Radosława oraz fragment alei Jana Pawła II od ulicy Stawki do ronda – zapowiedział Łukasz Puchalski.

Prace na Powązkowskiej w tym roku rozpoczną deweloperzy

W przypadku ulicy Powązkowskiej, jak określił to dyrektor drogowców sytuacja jest rozwojowa, bo oprócz inwestycji realizowanych przez miasto, w tym roku prowadzone będą jeszcze dwie inne. Jedna dotyczy przebudowy skrzyżowania Powązkowskiej z Krasińskiego przez dewelopera. W tym miejscu zostanie sygnalizacja świetlna, a dodatkowo pojawią się lewoskręty w ulicy Powązkowskiej z dedykowaną sygnalizacją. Drugą inwestycją realizowaną przez innego dewelopera jest budowa ścieżki rowerowej w rejonie ulicy okopowej. Obie mają ruszyć jeszcze w tym roku. Konkretnej daty nie ma, ale ma to być w drugiej połowie roku.  

W to lato nowy asfalt zyska również ulica Popiełuszki na odcinku od skrzyżowania z ulicą Krasińskiego do placu Grunwaldzkiego. Prace obejmą również skrzyżowanie z ulicą Krasińskiego i zachodnią jezdnię placu Grunwaldzkiego.

Przeczytaj również: Tramwajem przez most Krasińskiego i metrem z placu Grunwaldzkiego

Przedstawiony schemat linii metra robi wrażenie i rozbudza wyobraźnie. Największą uwagę przyciąga IV linia metra łącząca ze Śródmieściem peryferyjne dzielnice Warszawy, stanowiąca drugą nitkę z północy na południe i odciążenie dla zatłoczonej dziś pierwszej linii. Od południa rozpoczynająca się w Wilanowie zaś od północy na Tarchominie poprowadzona przez Bielany i Żoliborz, a konkretnie Marymont oraz plac Grunwaldzki. Dalej, metro tą trasą odjedzie w kierunku ronda Radosława na Służewiec.

Remonty-ulic-2023-Post-OK_F-2048x1448-1

Remonty-ulic-2023-Post-OK_F-2048x1448-1

20230530_ZDM_Konferencja_Powazkowska_0017_KR5_7224_fot_KS-scaled-1

20230530_ZDM_Konferencja_Powazkowska_0017_KR5_7224_fot_KS-scaled-1

powązkowska

powązkowska

powązkowska

powązkowska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ