Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 20:21

Ulica na Żoliborzu Dziennikarskim do remontu

Bohomolca zamiast Ficowskiego. Radni miasta podjęli decyzje dotyczące remontów dróg na Żoliborzu.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

  • o zmianach jakie zaszły w budżecie dzielnicy,
  • o planach na remonty.

W czwartek odbyło się posiedzenie rady miasta, na którym podjęto decyzje dotyczące remontów dróg. Po przemyślanej dyskusji radni postanowili przenieść środki finansowe, które miały być początkowo przeznaczone na budowę ulicy Ficowskiego, która ma w przyszłości być drogą dojazdową do zespołu szkolno-przedszkolnego. Tę inwestycję jednak przesunięto w czasie.

Jednym z konkretnych planów jest inwestycja w centralnej części Żoliborza, a mianowicie przebudowa ulicy Bohomolca. Informacje o pracach projektowych dotyczących przebudowy jezdni sięgają 2021 roku. W ramach planowanych prac jezdnia zyska nową nawierzchnię oraz nową zieleń. Na realizację tej inwestycji w 2024 roku przeznaczono kwotę 2 milionów złotych.

Więcej na remonty dróg

Dodatkowo, radni podjęli decyzję o podwojeniu funduszy na remonty nawierzchni jezdni, które są zlecane przez Zarząd Dróg Miejskich na terenie całego miasta. Jest to ważna inicjatywa mająca na celu poprawę stanu dróg nie tylko na Żoliborzu, ale także w innych częściach Warszawy. Szczególną uwagę zwrócono na sezon tzw. frezowanek, czyli prac związanych z usuwaniem warstwy starej nawierzchni drogowej. Jak poinformował "Stołeczną", Łukasz Puchalski, dyrektor ZDM, prac tego rodzaju niedługo można spodziewać się, m.in. na ulicy Popiełuszki.

Przeczytaj również: Oświata na skażonym gruncie? Jest sprzeciw w sprawie budowy przedszkola przy Ficowskiego

Faktycznie w porównaniu do ubiegłych lat sytuacja z miejscami w żoliborskich przedszkolach poprawiła się. Jeszcze dwa lata temu miejsc w dzielnicowych placówkach nie znalazło około 60 dzieci. W tym roku wszystkie dzieci z Żoliborza uczęszczają do przedszkoli w dzielnicy.

remont

remont


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ