Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 22:26
Reklama

Pociągi zatrzymujące się na stacji Warszawa Powązki ze zmianami w kursowaniu

W wyniku utrudnień będą problemy w dostaniu się m.in. na lotnisko.

W tym artykule przeczytasz m.in:

  • o tym od kiedy rozpoczną się utrudnienia,
  • na jakich odcinkach będą kursować pociągi.

W najbliższe trzy weekendy podróżujący koleją będą musieli się liczyć z utrudnieniami związanymi z pracami modernizacyjnymi na stacji Warszawa Zachodnia. Zmiany w kursowaniu pociągów będą dotyczyć również linii przejeżdżających przez Żoliborz i zatrzymujących się na stacji Warszawa Powązki.

Koleje Mazowieckie poinformowały, że w dniach 19-21 maja, 26-28 maja oraz 2-4 czerwca ruch pociągów na odcinku Warszawa Zachodnia peron 9 – Warszawa Gdańska będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Ta sytuacja wynika z prowadzonych prac modernizacyjnych na stacji Warszawa Zachodnia.

Rzeczniczka prasowa KM, Donata Nowakowska, wyjaśniła, że pociągi Kolei Mazowieckich z Radomia Głównego i Góry Kalwarii będą kończyły bieg na stacji Warszawa Główna lub Warszawa Zachodnia. Natomiast pociągi z Działdowa i Nasielska będą kursowały do stacji Warszawa Gdańska lub Warszawa Wola. Dotyczy to również pociągów lotniskowych, które w dniach 27-28 maja, ze względu na ruch jednotorowy pomiędzy stacjami Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia, będą rozpoczynały i kończyły bieg na stacji Warszawa Centralna.

Niezwykle ważną informacją dla pasażerów podróżujących przez Żoliborz i korzystających ze stacji Warszawa Powązki jest zmiana w kursowaniu pociągów SKM linii S3, S4 i S40. Już w nadchodzący piątek ostatni wieczorny pociąg linii S3 z Radzymina zakończy bieg na przystanku Warszawa Powązki. W sobotę i niedzielę dwa pierwsze poranne pociągi w kierunku Legionowa będą odjeżdżać z przystanku Warszawa Powązki, a jeden popołudniowy będzie odjeżdżał ze stacji Warszawa Gdańska. W przeciwnym kierunku, do Warszawy, jeden popołudniowy pociąg również zakończy bieg na stacji Warszawa Gdańska.

Pociągi linii S4 z Piaseczna również będą objęte zmianami. Ostatni wieczorny pociąg z Piaseczna przejedzie w skróconej relacji do przystanku Warszawa Powązki. W sobotę i niedzielę wszystkie pociągi tej linii będą kursowały jedynie na odcinku Warszawa Powązki – Legionowo lub Wieliszew.

Brak połączenia do alei Jerozolimskich

Na linii S40 również pojawią się utrudnienia. Ostatni wieczorny pociąg z Piaseczna będzie zatrzymywał się na przystanku Warszawa Rakowiec. W przeciwnym kierunku, ostatni wieczorny pociąg do Piaseczna rozpocznie swój bieg na stacji Warszawa Aleje Jerozolimskie. W sobotę i niedzielę pociągi linii S40 będą kursowały na trasie Warszawa Główna – Piaseczno. Dwa ostatnie wieczorne kursy z Piaseczna będą realizowane w skróconej relacji, do stacji Warszawa Zachodnia i przystanku Warszawa Rakowiec. Ostatni pociąg w kierunku Piaseczna odjedzie ze stacji Warszawa Zachodnia.

Podsumowując, z uwagi na prace modernizacyjne na stacji Warszawa Zachodnia, pasażerowie korzystający z pociągów jadących przez Żoliborz i stację Warszawa Powązki będą musieli dostosować się do zmian w kursowaniu. Warto sprawdzić rozkłady jazdy i dostępne alternatywy, aby uniknąć nieprzewidzianych utrudnień w podróży.

PAP/Gazeta Żoliborza

Przeczytaj również: “Nowa linia kolejowa łączy Zegrze z Żoliborzem: szybki i wygodny sposób na odpoczynek nad Jeziorem Zegrzyńskim”

Zgodnie z wstępnymi założeniami, na linii do i z Zegrza ma być realizowanych 30 połączeń w ciągu doby, a pociągi będą osiągać prędkość 80 km/godz. Dzięki temu podróż pociągiem będzie nie tylko wygodna, ale również czasowo konkurencyjna w porównaniu do podróży samochodem.

skm_35we_3
skm_35we_3

skm sm
skm sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 22 km/h