Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 24 lutego 2024 01:22
Reklama

Wydarzenia kulturalne na Żoliborzu: Improwizowany Kryminał, spacer po Sadach i koncert Zbyszka Adamka & Lucasa Flinta

Wśród zbliżających się wydarzeń kulturalnych na Żoliborzu można wziąć udział w koncercie Zbyszka Adamka & Lucasa Flinta, wernisażu połączonym z recitalem o poznać tajemnice Sadów.

atrakcje dla miłośników jogi, kina, spacerów i nie tylko. Sprawdź co będzie się działo na Żoliborzu w najbliższych dniach.

Zbyszek Adamek & Lucas Flint – koncert w PraCoVni

Zanotujcie sobie w kalendarzu datę 19 maja, bo tego dnia na Żoliborzu czeka nas niezwykły koncert. Duet Zbyszek Adamek & Lucas Flint, znany z przeboju "Maj", zaprasza wszystkich miłośników melodyjnego popu z rockowym zadziorem na wieczór pełen energetycznej muzyki.

Zbyszek i Lucas, tworzący muzyczną parę ze środowiska krakowsko-łódzkiego, specjalizują się w alternatywnym popie z elementami rocka i elektroniki. Ich utwory emanują świeżością i niepowtarzalnym stylem, który docenią zarówno fani Organek, jak i miłośnicy różnorodnej muzyki.

Singiel "Maj", wydany w grudniu 2021 roku, zdobył ogromną popularność, osiągając ponad milion odtworzeń w serwisach streamingowych. To niezwykłe osiągnięcie, które pokazuje, jak wielką siłę mają piosenki duetu. "Maj" przez długi czas gościł na szczycie playlisty Alternatywna Polska na Spotify, zdobywając uznanie słuchaczy.

W tym roku Zbyszek Adamek i Lucas Flint postanowili połączyć siły na wspólnej ogólnopolskiej trasie koncertowej. Ich występy odbędą się w kameralnych lokalizacjach, odpowiednio dobranych do klimatu ich utworów. To znakomita okazja, by doświadczyć ich muzycznej chemii i poczuć bliskość artystów.

Jeśli cenisz chwytliwe melodie i ciekawe teksty w języku polskim, koncert Zbyszka Adamka i Lucasa Flinta to wydarzenie, którego nie możesz przegapić. Ta dwójka to prawdziwy powiew świeżości na polskiej scenie muzycznej, która stale zaskakuje i inspiruje.

Zapraszamy wszystkich na koncert Zbyszka Adamka & Lucasa Flinta, który odbędzie się 19 maja na Żoliborzu. To będzie wieczór pełen pozytywnej energii i świetnej muzyki. Przygotujcie się na niezapomniane wrażenia!

Bilety w cenie 25 złotych możecie kupić za pośrednictwem online. Jeszcze dziś macie szansę wygrać bilety na koncert. Szczegóły znajdziecie tutaj.
Gazeta Żoliborza jest patronem medialnym wydarzenia.

Kiedy? - Piątek, 19 maja o godz. 20.00
Gdzie? - PraCoVnia Art - Club

Improwizowany Kryminał - grupa impro Być Może

Już niedługo będziecie mieli okazję dołączenia do niezwykłego występu improwizacji z Grupą BYĆ MOŻE.

Co takiego wydarzy się na scenie w Centrum Lokalnym Żoliborz? Cóż, wszystko, co zobaczysz, powstanie na miejscu, bez żadnego scenariusza. To improwizacja w najczystszej postaci, która nigdy więcej nie zostanie powtórzona. Każde przedstawienie jest unikalne i zależy od interakcji z publicznością oraz twórczej spontaniczności aktorów.

Podczas tego wydarzenia Grupa BYĆ MOŻE zaprezentuje Wam różnorodne improwizacyjne gry, które dostarczą mnóstwo śmiechu i emocji. Ale to nie wszystko! Przygotowano również nietypowy kryminalny format, który odkryje przed Wami tajemnice i zagadki, nad którymi będziecie mogli zastanawiać się wraz z bohaterami na scenie.

Wejście na to wydarzenie jest darmowe.

Kiedy? – Piątek, 19 maja o godz. 18.00
Gdzie? – Centrum Lokalne Żoliborz

WERNISAŻ: Dźwiękiem malowane - recital muzyczny i wystawa Zbigniewa Hofmana

Przed nami wernisaż wystawy "Dźwiękiem malowane" - recital muzyczny i wystawę Zbigniewa Hofmana, utalentowanego wokalisty, kompozytora oraz autora tekstów, znanego jako współzałożyciel i lider legendarnej grupy muzycznej Babsztyl.

Zbigniew Hofman ma na swoim koncie 45 lat artystycznej pracy, które zaowocowały 10 płytami z piosenkami artysty oraz kolegów z zespołu. Jego twórczość, przekazywana przez liczne nagrania radiowe i telewizyjne, dotarła do kolejnych pokoleń fanów. Już na ogólnopolskiej scenie muzycznej zespół zrobił furorę debiutując na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1981 roku, gdzie zdobył wyróżnienie za interpretację piosenki "W siną dal".

Jednak to nie wszystko, co Zbigniew Hofman ma do zaoferowania. Malarstwo jest dla niego uzupełnieniem tego, czego brakuje w muzyce - kolorów. Zbigniew Hofman twierdzi, że ciągle się ucząc i poszukując siebie, odnajduje satysfakcję w tworzeniu obrazów, które cieszą zarówno jego, jak i innych ludzi. Część prac artysty jest przekazywana na cele charytatywne, co stanowi dla niego dodatkowe źródło radości.

Z tego właśnie połączenia powstała wystawa "Dźwiękiem malowane" - recital muzyczny i wystawa malarstwa Zbigniewa Hofmana. Wernisaż odbędzie się już niedługo, a ekspozycję będzie można podziwiać do 20 czerwca br.

W trakcie nadchodzącego wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć magii dźwięków i kolorów,

Kiedy? – Piątek, 19 maja o godz. 18.00
Gdzie? – Galeria Brama Bielańska

Koncert pod gwiazdami: Chór kameralny Tourdion i Chór Uniwersytetu SWPS

W Forcie Sokolnickiego odbędzie się występ dwóch chórów - Chóru Uniwersytetu SWPS oraz Chóru Tourdion z Kopenhagi - zaowocowała wyjątkowym repertuarem, który rozbrzmiewać będzie w tym magicznym miejscu.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć kompozycje pochodzące z różnych zakątków świata, wykonywane w wielu językach. Utwory takich artystów jak, Ola Gjeilo, Jussi Chydenius czy Eriks Esenvalds oraz słowa wierszy Sary Teasdale przeniosą nas w świat emocji i głębokich doznań. Ponad sześćdziesiąt głosów chórzystów, pod kierownictwem dwóch utalentowanych dyrygentów - Ewy Mackiewicz i Pera Rathje, wypełni przestrzeń dźwiękami. Dodatkowo, na scenie pojawią się również wyjątkowi soliści, aby dopełnić brzmienie.

Kiedy? – Sobota, 20 maja o godz. 19.30
Gdzie? – Fort Sokolnickiego

SPACER „POSZUKIWANIE WIOSNY NA SADACH ŻOLIBORSKICH”

Chcesz poznać fascynujące historie i tajemnice Warszawy? Warszawski Oddział Przewodników PTTK serdecznie organizuje kolejną wycieczkę z cyklu "Wiosennych Spacerków po Warszawie". Tym przewodnicy będą oprowadzać po urokliwych Sadach Żoliborskich. Spacer poprowadzi Sylwia Kasprowicz, licencjonowana przewodniczka po Warszawie.

„Podczas spaceru będziemy próbowali rozszyfrować hasło przewodnie, które stworzyła architektka Halina Skibniewska: "Sady = sady". Dowiemy się, który budynek na Sadach Żoliborskich zachwycił samego prezydenta Francji, Charlesa de Gaulle'a. Odkryjemy także historię mebli paczkowych oraz starszych kuzynów mebli do samodzielnego montażu z Ikei. A jakie bloki na Sadach Żoliborskich zyskały miano Misterów Warszawy? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź podczas naszego spaceru.” – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Wstęp na wycieczkę wynosi 10 PLN, który należy uiścić na początku trasy. Nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsca ani opłata z góry za udział w spacerze.

Kiedy? – Niedziela, 21 maja o godz. 12.00
Gdzie? – zbiórka na ul. Popiełuszki 11, na rogu ul. Popiełuszki i Krasińskiego


improwizowany
improwizowany

wernisaz-z-recitalem
wernisaz-z-recitalem

koncert-w-forcie
koncert-w-forcie

spacer-w-sadach
spacer-w-sadach

koncert zbyszek adamek
koncert zbyszek adamek

weekend sm
weekend sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 9 km/h