Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 lutego 2024 02:36
Reklama

Przedłużamy czas nominacji w plebiscycie Najlepsi sportowcy Żoliborza 2022

W plebiscycie nie chodzi o trofea, ale o pasję i talent. Zwycięzcy zostaną wybrani przez kapitułę oraz czytelników i czytelniczki Gazety Żoliborza.

Każdy może zgłosić swojego faworyta lub swoją faworytkę do 12 maja, wypełniając formularz poniżej. Nominacje powinny być uzasadnione, ponieważ w kolejnym etapie kapituła wybierze finalistów. To kluczowy element nominacji, który okaże się pomocny w obradach kapituły.

Nie trzeba być utytułowanym sportowcem, aby zostać nominowanym - ważne jest posiadanie talentu, pasji, aspiracji lub po prostu frajdy z uprawiania sportu. W kategoriach sportowych, do których można zgłaszać kandydatów, znajdują się między innymi piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekka atletyka, taniec, sporty walki, tenis, jeździectwo, łucznictwo, pływanie oraz kolarstwo szosowe i górskie.

W finale plebiscytu, każda szkoła będzie miała maksymalnie jednego przedstawiciela w kategorii Junior i Młodzież. W finale znajdzie się również do pięciu osób z kategorii Senior i OldBoy.

Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone 14 czerwca. Czytelnicy Gazety Żoliborza wybiorą spośród finalistów zwycięzców plebiscytu w otwartym głosowaniu. Nie przegapcie szansy, aby wziąć udział w wyborze najlepszych sportowców Żoliborza 2022. Nominujcie swoich faworytów już dziś!

To czy Wasz kandydat pojawi się w finale i będzie miał szansę zdobyć tytuł, zależy również od Was. Decydujący głos należy do czytelniczek i czytelników Gazety Żoliborza, którzy w otwartym głosowaniu wybiorą spośród finalistów zwycięzców plebiscytu.

Kapituła będzie obradowała w składzie:

Ewa Brodnicka – bokserka zawodowa, była mistrzyni Europy i była mistrzyni świata federacji WBO w wadze super piórkowej.

Agnieszka Kobus-Zawojska –polska wioślarka, srebrna i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata i Europy. Zawodniczka AZS-AWF
Warszawa, dziennikarka radiowa.

Olga Gorzelak – trenerka Tenisa, 29 rakieta świata w kategorii U-18. Wielokrotna mistrzyni Polski, uczestniczka
turniejów wielkoszlemowych.
Promotorka aktywności fizycznej.

Wanda Gąsiewska-Król
łyżwiarka szybka, wielokrotna reprezentantka Polski, olimpijka, medalistka i rekordzistka mistrzostw Polski.

prof. Jolanta Maria Żyśko
polska teoretyczka sportu, prorektorka Akademii Wychowania Fizycznego w
Warszawie. Kilkukrotna mistrzyni Polski w żeglarstwie
regatowym w klasie 470.

dr Adam Pawlukiewicz
felietonista Przeglądu Sportowego i Forbesa, korespondent Mistrzostw świata Qatar 2022, ekspert od marketingu sportowego. Twórca rankingu „50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie.

Krzysztof Włodarczyk –
bokser, były mistrz świata
organizacji WBC oraz były mistrz świata organizacji IBF w kategorii junior ciężkiej.

Michał Pol – dziennikarz
sportowy, bloger i youtuber,
były wieloletni redaktor
naczelny Przeglądu
Sportowego, pierwszy laureat
Grand Press Digital.

Piotr Popławski przedstawiciel Polskiego Związku Rugby. Absolwent AWFiS w Gdańsku. Specjalista w zakresie marketingu sportowego, social media i
zarządzania marką.

Przeczytaj również: Sławomir Napłoszek, zawodnik Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont po 29 latach wraca na Igrzyska Olimpijskie

Obecnie radość jest dużo większa niż te 29 lat temu. W czasach, kiedy pierwszy raz pojechałem na Igrzyska system kwalifikacji był zupełnie inny. Wówczas wystarczyło przejść kwalifikacje wewnątrz państwowe, na których poziom bywał różny. To bywało o tyle kłopotliwe, że czasami, trzeba było udowadniać, wyrażę się przysłowiowo, że nie jest się garbatym. Wtedy nie było też takiego dostępu do informacji jak dziś i o tym, że jadę na Igrzyska do Barcelony dowiedziałem się z Przeglądu Sportowego. Wtedy bardzo ucieszyłem się i nogi się pode mną ugięły - mówi Sławomir Napłoszek.

Przedłużamy czas na nominacje
Przedłużamy czas na nominacje

Przedłużamy czas na nominacje (1)
Przedłużamy czas na nominacje (1)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: 10°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 13 km/h