Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 3 maja 2024 10:23

Przedłużamy czas nominacji w plebiscycie Najlepsi sportowcy Żoliborza 2022

W plebiscycie nie chodzi o trofea, ale o pasję i talent. Zwycięzcy zostaną wybrani przez kapitułę oraz czytelników i czytelniczki Gazety Żoliborza.

Każdy może zgłosić swojego faworyta lub swoją faworytkę do 12 maja, wypełniając formularz poniżej. Nominacje powinny być uzasadnione, ponieważ w kolejnym etapie kapituła wybierze finalistów. To kluczowy element nominacji, który okaże się pomocny w obradach kapituły.

Nie trzeba być utytułowanym sportowcem, aby zostać nominowanym - ważne jest posiadanie talentu, pasji, aspiracji lub po prostu frajdy z uprawiania sportu. W kategoriach sportowych, do których można zgłaszać kandydatów, znajdują się między innymi piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekka atletyka, taniec, sporty walki, tenis, jeździectwo, łucznictwo, pływanie oraz kolarstwo szosowe i górskie.

W finale plebiscytu, każda szkoła będzie miała maksymalnie jednego przedstawiciela w kategorii Junior i Młodzież. W finale znajdzie się również do pięciu osób z kategorii Senior i OldBoy.

Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone 14 czerwca. Czytelnicy Gazety Żoliborza wybiorą spośród finalistów zwycięzców plebiscytu w otwartym głosowaniu. Nie przegapcie szansy, aby wziąć udział w wyborze najlepszych sportowców Żoliborza 2022. Nominujcie swoich faworytów już dziś!

To czy Wasz kandydat pojawi się w finale i będzie miał szansę zdobyć tytuł, zależy również od Was. Decydujący głos należy do czytelniczek i czytelników Gazety Żoliborza, którzy w otwartym głosowaniu wybiorą spośród finalistów zwycięzców plebiscytu.

Kapituła będzie obradowała w składzie:

Ewa Brodnicka – bokserka zawodowa, była mistrzyni Europy i była mistrzyni świata federacji WBO w wadze super piórkowej.

Agnieszka Kobus-Zawojska –polska wioślarka, srebrna i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata i Europy. Zawodniczka AZS-AWF
Warszawa, dziennikarka radiowa.

Olga Gorzelak – trenerka Tenisa, 29 rakieta świata w kategorii U-18. Wielokrotna mistrzyni Polski, uczestniczka
turniejów wielkoszlemowych.
Promotorka aktywności fizycznej.

Wanda Gąsiewska-Król
łyżwiarka szybka, wielokrotna reprezentantka Polski, olimpijka, medalistka i rekordzistka mistrzostw Polski.

prof. Jolanta Maria Żyśko
polska teoretyczka sportu, prorektorka Akademii Wychowania Fizycznego w
Warszawie. Kilkukrotna mistrzyni Polski w żeglarstwie
regatowym w klasie 470.

dr Adam Pawlukiewicz
felietonista Przeglądu Sportowego i Forbesa, korespondent Mistrzostw świata Qatar 2022, ekspert od marketingu sportowego. Twórca rankingu „50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie.

Krzysztof Włodarczyk –
bokser, były mistrz świata
organizacji WBC oraz były mistrz świata organizacji IBF w kategorii junior ciężkiej.

Michał Pol – dziennikarz
sportowy, bloger i youtuber,
były wieloletni redaktor
naczelny Przeglądu
Sportowego, pierwszy laureat
Grand Press Digital.

Piotr Popławski przedstawiciel Polskiego Związku Rugby. Absolwent AWFiS w Gdańsku. Specjalista w zakresie marketingu sportowego, social media i
zarządzania marką.

Przeczytaj również: Sławomir Napłoszek, zawodnik Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont po 29 latach wraca na Igrzyska Olimpijskie

Obecnie radość jest dużo większa niż te 29 lat temu. W czasach, kiedy pierwszy raz pojechałem na Igrzyska system kwalifikacji był zupełnie inny. Wówczas wystarczyło przejść kwalifikacje wewnątrz państwowe, na których poziom bywał różny. To bywało o tyle kłopotliwe, że czasami, trzeba było udowadniać, wyrażę się przysłowiowo, że nie jest się garbatym. Wtedy nie było też takiego dostępu do informacji jak dziś i o tym, że jadę na Igrzyska do Barcelony dowiedziałem się z Przeglądu Sportowego. Wtedy bardzo ucieszyłem się i nogi się pode mną ugięły - mówi Sławomir Napłoszek.

Przedłużamy czas na nominacje

Przedłużamy czas na nominacje

Przedłużamy czas na nominacje (1)

Przedłużamy czas na nominacje (1)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ